5 błędów w pielęgnacji twarzy – sprawdź, co robisz źle

5 błędów w pielęgnacji twarzy – sprawdź, co robisz źle

Każdy z nas popełnia co najmniej jeden lub dwa błędy, jeśli chodzi pielęgnację twarzy. Przykładowo, pomijanie SPF lub spanie z makijażem. Są jednak inne typowe błędy, o których możesz nie wiedzieć, a które robisz codziennie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy właściwie dbasz o swoją skórę lub czy musisz coś zmienić w swojej aktualnej rutynie.

Zbyt częste złuszczanie

Powszechnym błędem jest myślenie, że rozpieszczasz skórę poprzez codzienne złuszczanie. Złuszczanie usuwa martwe komórki skóry, które mogą narastać w miarę upływu czasu, usuwając tępą i szorstką skórę. Jednak w dłuższej perspektywie czasu, wykonywanie peelingu jest szkodliwe – skutkuje zmniejszeniem się bariery przed toksynami środowiskowymi. Udowodniono również, że zwiększa to obrażenia od słońca. Aby upewnić się, że Twoja skóra nie jest narażona na te objawy, wykonuj peeling 2-3 razy w tygodniu. Do tego celu świetnie sprawdza się przykładowo peeling drobnoziarnisty z serii PURE ICON.

Nieużywanie kremu nawilżającego przez osoby posiadające skórę tłustą

Nawilżanie jest niezwykle ważnym krokiem w każdej rutynowej pielęgnacji skóry, niezależnie od rodzaju skóry, którą masz! Czy wiesz, że częstą przyczyną nadmiernej produkcji oleju jest odwodnienie skóry? Kiedy Twoja skóra nie otrzymuje nawilżenia, którego potrzebuje, próbuje się samoistnie nawodnić. Przy regularnym stosowaniu odpowiedniego kremu nawilżającego (polecamy wielopoziomowy krem nawilżający z serii HYDRA QUEST) w pielęgnacji twarzy, zauważysz, że Twoja skóra będzie przetłuszczała się w ciągu dnia znacznie mniej.

Brak odpowiedniej diety

Aby osiągnąć zdrową, promienną skórę, dieta i właściwa pielęgnacja twarzy muszą iść w parze. Jeśli masz objawy takie jak nadmierna suchość lub trądzik, zwiększ spożycie wody, ograniczając zawartość cukrów. Upewnij się, że w Twojej rutynie zawiera się także serum z Witaminą C, która jest niezbędnym składnikiem, aby osiągnąć upragniony rezultat.

Dotykanie problematycznej cery

Trądzik jest bardzo częstym problemem skórnym u osób w różnym wieku. Wyciskanie i dotykanie skaz może być trudne do oparcia się dla niektórych osób, jednak sprawia to, że problem się zaostrza. Zarazki na Twoich rękach mogą również powodować dodatkowe wykwity. Unikaj dotykania twarzy, chyba że jest to konieczne, zastosuj odpowiednie produkty i poproś o pomoc dermatologa, jeśli nie jesteś w stanie skutecznie leczyć trądziku na własną rękę.

Stosowanie zbyt dużej ilości produktów

Mieszanie wielu różnych produktów może przytłoczyć skórę i spowodować niepożądane reakcje. Jeśli leczysz wiele problemów związanych ze skórą, najlepiej preparaty do pielęgnacji twarzy stosować zamiennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − eight =