5 rodzajów butów, które potrzebuje Twoje dziecko latem!

5 rodzajów butów, które potrzebuje Twoje dziecko latem!

Lato kojarzy się przede wszystkim z ciepłym słońcem i beztroską na wakacjach. Jednak nawet przy pięknej, słonecznej pogodzie nie można zapominać o komforcie malucha. Niezmiernie ważne jest to, aby dobrać dziecku właściwe obuwie, które dobrze sprawdzi się przy każdej pogodzie.

Sandały dziecięce – czym kierować się przy wyborze

Naturalnym wyborem na ciepłe dni będą dziecięce sandałki. Sandały, podobnie jak wszystkie buty dziecięce powinny być odpowiednio wyprofilowane, tak aby idealnie trzymały maleńką stópkę i kształtowały właściwą postawę ciała. Przy wyborze bucików trzeba szczególną uwagę zwrócić na rodzaj podeszwy, dobrze jeżeli będzie ona elastyczna, gdyż wówczas maluch będzie miał największy komfort. Istotną kwestią jest również zapiętek, który z jednej strony musi dobrze trzymać stópkę, jednak z drugiej – niedobrze jeżeli będzie nazbyt sztywny.

Lekkie adidaski

Kolejnym rodzajem obuwia dla dzieci, który idealnie sprawdzi się letnią porą będą adidaski. Są to dobre buty dla chłopczyka, który jest aktywny nawet wówczas gdy pada lekki deszczyk. Adidasy dla dzieci muszą być lekkie i wykonane z materiału, który przepuszcza powietrze, tak by stópka się nie zapociła, jednak jest odporny na wodę.

Kaloszki, gdy pada deszcz

Kalosze kojarzą się przede wszystkim z jesienią, jednak sprawdzą się także doskonale w letnie deszczowe wieczory. Odpowiednie kalosze sprawią, że maluch będzie mógł beztrosko hasać po kałużach, bez strachu że zamoczy nóżki i się przeziębi.

Balerinki dla dziewczynki

Lato to czas, w którym każda kobieta lubi chodzić w zwiewnych sukienkach. Podobnie jest także w przypadku małych dziewczynek. Do eleganckiej sukieneczki nie będą pasowały adidaski. Trzeba więc zadbać o to, aby w szafie znalazły się buty dla dziewczynki, które doskonale skomponują się z lekką sukieneczką.

Buty do wody

Planując urlop nad rzeką czy też nad jeziorem warto pomyśleć o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć dziecięce stópki. W sklepach dostępne jest obuwie przeznaczone do użytkowania w wodzie. W takich bucikach żadnemu dziecku nie będą już straszne ostre kamienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 6 =