8 kroków do stworzenia profesjonalnej ulotki reklamowej

8 kroków do stworzenia profesjonalnej ulotki reklamowej

Ulotka reklamowa to według niektórych banalny sposób na reklamę. Jednak mimo upływu lat, metoda ta jest wciąż popularna. Do zalet ulotek należy to, że są tanie, proste w zamówieniu i można z ich pomocą przeprowadzić masową kampanię na określonym terenie. Przykładowo, właściciel niedawno otworzonej pizzerii może niskim kosztem sprawić, że o jego lokalu dowiedzą się wszyscy mieszkańcy pobliskiego osiedla. Po lekturze tego artykułu będziesz wiedział, czym powinna charakteryzować się profesjonalna ulotka reklamowa oraz jak ją przygotować. Zaczynamy!

10 kroków do stworzenia profesjonalnej ulotki reklamowej

  1. Wymyśl chwytliwe hasło, które przyciągnie uwagę. Powinno ono wyróżniać twoją firmę na tle wszystkich pozostałych.
  2. Zadbaj o odpowiedni projekt graficzny. Spora część ludzi ma dość ulotek i nie zwraca na nie uwagi. Zaskocz ich czymś pozytywnym.
  3. Daj potencjalnym klientom konkretną korzyść. Skoro zdecydowali się już zapoznać z treścią ulotki, na końcu może się znaleźć np. kupon rabatowy.
  4. Spraw, aby ulotka wymusiła zaangażowanie odbiorcy. Niech pojawi się tam napis „sprawdź nasze usługi” lub też „przyjdź do naszego punktu”.
  5. Przemyśl rejon dystrybucji ulotek. Nie ma większego sensu wciskania kartek papieru przypadkowym przechodniom. Ustal, jaki rejon cię interesuje.
  6. Pomyśl o formie dystrybucji. Zatrudnisz kogoś do pomocy czy sam rozniesiesz ulotki? To istotne aspekty techniczne projektu.
  7. Znajdź profesjonalną firmę, która zajmie się realizacją projektu.
  8. Twórz ulotki w taki sposób, aby można było sprawdzić skuteczność kampanii. Przykładowo, jeżeli napiszesz, że za przyjście do punktu twojej firmy z otrzymaną ulotką klient otrzyma rabat, to łatwo sprawdzisz, ile klientów pozyskałeś i czy opłaca się powtarzanie takiej akcji w przyszłości.

Jak widzisz, przeprowadzenie profesjonalnej kampanii reklamowej przy użyciu ulotek nie jest specjalnie trudne, choć warto trzymać się pewnych zasad, aby wszystko wypadło jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × one =