Auto detailing nowego samochodu – czy warto?

Auto detailing nowego samochodu – czy warto?

Wiele osób utożsamia mycie samochodu po prostu z jego opłukaniem z kurzu i lekkiego brudu. Działania bardziej zaawansowane są traktowane przez takie osoby jak przerost formy nad treścią. Szczególnie dotyczy to nowych aut, które mają nieskazitelną powłokę lakierniczą i zwyczajnie nic więcej im nie jest potrzebne do tego, aby wyglądać zniewalająco na drodze. Czy aby na pewno?

Czym jest auto detailing?

Wiele osób nie wie, czy jest detailing samochodu i co dokładnie kryje się pod tym zagadnieniem. A jest to po prostu bardzo gruntowe, dokładne i wykonane przy użyciu najlepszych środków czyszczących mycie i czyszczenie całego samochodu. Nie jest to jednak tylko zwykłe mycie, to także polerowanie karoserii i wszystkich elementów auta, jak i również nakładanie na niego dodatkowych środków takich jak woski, mleczka, czy też inne substancje, które mają na celu zabezpieczenie i zakonserwowanie poszczególnych elementów samochodu.

Czy to się opłaca?

Czy takie działanie się opłaca? Oczywiście, że tak, i to nie tylko w przypadku starszych samochodów, które mają już na kołach wiele przejechanych kilometrów, a co za tym idzie, potrzebują większej niż zwykle trosk przy myciu i czyszczeniu. Auto detailing doskonale sprawdza się także w przypadku aut, które nie liczą zbyt wielu dni swojego używania.

Wszystko, dlatego że czynności, które wykonywane są w trakcie auto detailingu, to nie tylko mycie i czyszczenie wszystkich elementów auta. To także ich zabezpieczanie. Nawet lakier, który jest, wydawać by się mogło, niezwykle mocny i trwały, potrafi w bardzo szybkim czasie zblednąć i stopniowo tracić swój kolor. To samo dotyczy elementów chromowanych, które mogą tracić swój blask lub też nawet plastików, które zwyczajnie tracą swoje piękno.

Wszystkiego tego da się uniknąć, stosując odpowiednio dobrane i mocne środki konserwujące, które zawarte są w czynności wykonywania auto detailingu. Oznacza to, ze stosując je do nowego auta, znacznie odwleka się moment, w którym zauważalne zostanie jego nadgryzienie przez ząb czasu. Auto detailing to nie tylko mycie, to też zabezpieczanie całego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 2 =