Ciężki proces rehabilitacji

Ciężki proces rehabilitacji

Zastosowanie ortez w rehabilitacji może przyspieszyć okres rekonwalescencji, gdyż miejsce urazu będzie dodatkowo zabezpieczone i wzmocnione. Rehabilitacja jest bardzo ważna, gdyż wykonywane ćwiczenia sprawiają, że możemy powrócić do sprawności fizycznej sprzed wypadku i znowu cieszyć się dobrym zdrowiem.

Ale przecież prócz uczęszczania na zajęcia fizjoterapii i korekcyjne, każdego dnia wykonujemy różne czynności, które mogą nadwerężyć uszkodzone miejsce i doprowadzić do zaprzepaszczenia efektów ćwiczeń, bądź nawet pogłębienia urazu. Dlatego też podczas codziennego życia osoby borykające się z urazami ortopedycznymi powinny stosować ortezy.

Są to swego rodzaju stabilizatory, które zabezpieczają miejsce urazu przed nadwerężeniem i dodatkową kontuzją. Pomiędzy rehabilitacją nie musimy tylko leżeć w łóżku dbając o to, by nic nam się nie stało. Wprost przeciwnie, ruch i wykonywanie codziennych czynności są wskazane by psychicznie być w stałej aktywności i kontakcie ze światem. Konieczna jest jednak ostrożność i dbanie o swoje zdrowie podczas wykonywania tychże obowiązków. I tak na przykład orteza stawu skokowego i stopy jest niezwykle przydatna podczas leczenia tych odcinków. Chodzić musimy, ale jeśli stawy naszej stopy zostały uszkodzone, to podczas poruszania się możemy je niebezpiecznie nadwerężyć. Ortezy są tak skonstruowane, by idealnie dopasować się do stopy każdego pacjenta. Są one pół-miękkie albo miękkie, w zależności od stopnia urazu. Usztywniają one stopę chroniąc ją przed pogłębieniem urazu. Można nosić ortezę w normalnych butach sportowych i nie wpływa to w żaden sposób na komfort poruszania się. Orteza stawu skokowego i stopy jest zalecana po przebytych kontuzjach ścięgna Achillesa, przy zwyrodnieniach stawu skokowego i stępu, przy niedowładzie stopu, czy zwykłych skręceniach, złamaniach.

Noszenie takiego stabilizatora jest bardzo korzystne i wygodne. Ta i inne rodzaje ortez wspomagają proces rehabilitacji i szybszego powrotu do zdrowia, dlatego ich stosowanie jest zalecane przez lekarzy fizjoterapeutów. Na stronie http://rehabilitacja-rst.pl/ znajdziemy informacje na temat poradni fizjoterapeutycznej, zachęcam do skorzystania z pomocy fachowców.