Czy warto stosować kremy do rąk?

Czy warto stosować kremy do rąk?

Kremy do rąk należą do kosmetyków bardzo chętnie stosowanych przez osoby zmagające się z suchą skórą dłoni. Są one dostępne zarówno w drogeriach, jak i popularnych supermarketach. Przedział cenowy tego typu preparatów jest dość duży, jednak dobre produkty można kupić nawet za kilka złotych. W krem do rąk warto się zaopatrzyć niezależnie od tego jaka jest obecnie pora roku.

Krem do rąk kosmetykiem uniwersalnym

Produkt taki jak krem do rąk może się nam przydać w sytuacjach, kiedy:

  • mamy problemy z przesuszoną skórą dłoni,

  • nasza praca wymaga częstego mycia rąk,

  • skóra naszych dłoni jest narażona na działanie promieniowania słonecznego,

  • mamy do czynienia z bardzo wysokimi lub też niskimi temperaturami,

  • chcemy uchronić skórę naszych dłoni przed przedwczesnym starzeniem.

Krem do rąk jest kosmetykiem dla nas niezależnie od tego ile mamy lat. Jeżeli mamy suchą skórę, naturalnie odczuwamy potrzebę jej nawilżenia, jednak krem może zdziałać dla nas wiele dobrego nawet wtedy, kiedy nasza skóra nie jest problematyczna.

Krem do rąk – ważna jest prewencja

Nasze dłonie należą do części ciała, które niemal codziennie wystawiane są na działanie promieniowania słonecznego. Badania pokazują, że skóra na dłoniach, podobnie jak i na twarzy zaczyna starzeć się najszybciej. Słusznie przypuszczamy, że winne temu jest promieniowanie UV. Obecnie coraz więcej kremów do rąk zawiera w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne, które stanowią dobrą barierę ochronną. Regularne wmasowywanie takiego kosmetyku jest w stanie znacząco opóźnić procesy starzenia.

Warto pamiętać także o rutynowych czynnościach, które powoli powodują uszkodzenia skóry dłoni. Po codziennym zmywaniu jest ona bardzo przesuszona, a często również podrażniona. Kiedy jesteśmy młode często nie zwracamy uwagi na takie szczegóły. Jednak zaniedbania w tej kwestii z czasem sprawiają, że nasze dłonie wyglądają źle, szybko pojawiają się na nich pierwsze oznaki starzenia.

Pielęgnacja dłoni – liczą się dobre nawyki

O tym, że warto stosować kremy do pielęgnacji dłoni nie trzeba już nikogo przekonywać. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że zobaczymy dobroczynne efekty jego działania jedynie wtedy, kiedy będziemy kremować dłonie regularnie. Pielęgnacja, która nie przerodzi się w rutynę przyniesie jedynie doraźne skutki. Krem do rąk powinno się stosować:

  • po kontakcie z substancjami chemicznymi i z wodą,

  • przed wyjściem na dwór, zwłaszcza kiedy na zewnątrz panują bardzo wysokie lub niskie temperatury,

  • przed pójściem spać.

Wiele osób, które szczególnie dbają o stan swoich dłoni przed pójściem spać aplikuje na nie dużą ilość kremu, a następnie zakłada specjalne bawełniane rękawiczki. Taki zabieg sprawia, że kosmetyk doskonale się wchłania i wyjątkowo dobrze nawilża skórę.

Jaki krem do rąk wybrać?

Niezwykle istotną sprawą jest wybór najbardziej odpowiedniego dla nas kremu. Jako, że na rynku dostępna jest ogromna ilość tego typu produktów, warto czytać ich składy. Im prostszy i bardziej naturalny skład, tym lepiej dla naszej skóry. Dobrze jest zainwestować w kosmetyk posiadający fotostabilne filtry przeciwsłoneczne.