Detoks alkoholowy w leczeniu uzależnienia

Leczenie uzależnienia alkoholowego nie należy do najprostszych procesów. Przede wszystkim chory sam musi zrozumieć swój problem i stanąć z nim twarzą w twarz i powiedzieć sobie – muszę z tym skończyć! Jeżeli będzie mieć determinację, pomoc i wsparcie rodziny, może rozpocząć walkę o lepsze jutro, o zdrowie, ale jak to wygląda przy profesjonalnym leczeniu?

Dla lepszego zrozumienia przebiegu choroby alkoholowej i jego późniejszego leczenia warto zapoznać się z tzw. fazami uzależniania: http://6fw.pl/fazy-uzaleznienia-od-alkoholu/

Zakończenie każdego uzależnienia jest trudne. Gdy przez długi czas stosuje się różnego typu środki odurzające bądź uzależniające, gdy nagle je odstawimy, pojawia się zespół abstynencyjny. Nie ma co się oszukiwać, nie należy on do najprzyjemniejszych – symptomy tak się nasilają z godziny na godzinę, że osoba uzależniona tylko przy odpowiednim wsparciu może dać sobie z tym radę. Lęk, uczucie niepokoju, bezsenność, pot, drażliwość, bóle i wymioty – to tylko początek. Mogą pojawić się także zaburzenia w oddechu czy pracy serca, dlatego jak widać, trzeba działać stanowczo i z profesjonalną pomocą.

Od czego to wszystko zależy? Problemem jest nasz organizm i procesy biochemiczne, nagła zmiana procesów metabolicznych znacznie wpływa na działanie organizmu i osoby, które zmagają się z uzależnieniem alkoholowym po prostu czują silną potrzebę głodu. W tym miejscu ważne jest, aby nie sięgał po alkohol, bo proces będzie się powtarzać, aż do skutku!

Detoks alkoholowy – Twoje odtrucie

Wszystkie powyższe objawy, problem z alkoholem leczy się wstępnie detoksem. Tak, aby przywrócić balans w organizmie, tak by organy zaczęły poprawnie działać, a człowiek z dnia na dzień czuł się lepiej. Czy można to osiągnąć? Tak. Jednak początkowy etap bywa niezwykle trudny i tylko przy specjalistycznej opiece w klinikach leczenia uzależnień, lekarze poradzą sobie z tym problemem. Ponadto, do każdego pacjenta nie zastosujemy tej samej metody leczenia – każdy przypadek wymaga indywidualnego planu.

Uważa się, że detoks alkoholowy bywa najbardziej skuteczną walką z uzależnieniem. Jednak nie da rady osiągnąć spektakularnych sukcesów w zaledwie kilka dni, tym samym trzeba cały proces rozłożyć na odpowiedni czas (w zależności od stopnia uzależnienia). Jednak doprowadzenie do pełnej trzeźwości i przekonania, że alkohol nie jest już nam potrzebny – to jest bezcenne! Czym wspomagany jest detoks? Przede wszystkim kroplówkami z mieszanką odpowiednich płynów, a także rozmowami, terapiami. Bo leki, lekami, ale to w psychice musi powstać przekonanie, że tego nie potrzebujemy. Jak widać – sukces jest możliwy, a im wcześniej się zacznie, tym lepiej.

Prywatny Ośrodek Uzależnień Terapie „Tu i Teraz”

Jeden komentarz

Komentarze nie są dowolone, jednak trackbacki i pingbacki są dozwolone we wpisie: