Fotowoltaika to w stu procentach ekologiczne pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Dzieje się tak za sprawą paneli fotowoltaicznych, które możemy zamontować na dachu budynku lub na ziemi. W ten sposób możemy pozyskać energię elektryczną potrzebną do funkcjonowania gospodarstwa domowego, a za wyprodukowaną nadwyżkę dostaniemy pieniądze. Najlepiej na etapie budowania domu zdecydować się na fotowoltaikę, jako źródło energii. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie do tego, żebyśmy zamontowali panele fotowoltaiczne w już istniejącym budynku. Panele słoneczne pojawiają się u coraz większej ilości osób. Ma to związek z dotacjami, które pozwolą nam zaoszczędzić na zakupie.
Fotowoltaika w Bochni
W Bochni i okolicach już od wielu lat działa firma Pv-Tech z Krakowa. Możemy się z nimi skontaktować poprzez ich stronę internetową, wchodząc w zakładkę kontakt. Tam znajdziemy telefon kontaktowy i e-mail. Doświadczeni fachowcy wykonają dla nas projekt i wycenę instalacji, a następnie ją zamontują. Dodatkowo dostaniemy gwarancję, dzięki której pierwsze naprawy i przeglądy będą za darmo. Firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie planowania, montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznych.
Instalacja fotowoltaiczna to dobra inwestycja w przyszłość. Wymaga ona od nas początkowego wkładu, jednak będziemy oszczędzać na rachunkach za prąd. Dlatego właśnie jeśli zdecydujemy się na fotowoltaikę na etapie budowania domu, będziemy mogli stworzyć ekologiczny i energooszczędny dom, w którym prąd będzie produkowany jedynie dzięki panelom słonecznym. Panele fotowoltaiczne możemy podzielić na moduły monokrystaliczne i polikrystaliczne. Te pierwsze są częściej wybierane przez klientów ze względu na to, że produkują więcej energii elektrycznej. Są również kolektory słoneczne, które służą tylko do podgrzewania wody. Koszt instalacji dla domu jednorodzinnego to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak inwestycja ta zwróci nam się po 10-15 latach. Cena jest zależna od regionu, w której mieszkamy. Pamiętajmy także, że możemy uzyskać dofinansowanie, dlatego warto odwiedzić urząd miasta bądź gminy.
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz