Fryzjer, szewc, doprawianie kluczy – gdzie podziały się osiedlowe punkty usługowe?

Fryzjer, szewc, doprawianie kluczy – gdzie podziały się osiedlowe punkty usługowe?

Na dużych osiedlach mieszkaniowych zaczynają pojawiać się pawilony handlowe, a w nich otwiera się popularne punkty usługowe takie jak szewc, fryzjer, dorabianie kluczy, prace krawieckie. Okazuje się bowiem, że na nowych osiedlach mieszkaniowych brakuje takich punktów usługowych a architekci nie uwzględniają w swoich nowoczesnych projektach potrzeby ich istnienia.

Nawet najbogatsi mieszkańcy takich osiedli spotykają się z sytuacjami, kiedy odpadnie im flek w bucie, albo muszą podwinąć za długie spodnie.Takie punkty usługowe można oczywiście znaleźć w centrach miast oraz w dużych galeriach handlowych. Jednak w przypadku drobnych usług nie każdy ma ochotę jechać kilka czy kilkanaście kilometrów w celu załatwienia sprawy.

Dawniej, na osiedlu zawsze można było załatwić wszystkie drobne sprawy i zakupy, natomiast dzisiejsze nowoczesne osiedla są zazwyczaj piękne, zadbane, pełne zieleni, ale pozbawione tej funkcji użytkowej. Na perfekcyjnie zaprojektowanym osiedlu znajdzie się siłownia, ale nie ma miejsca na postawienie murowanego sklepiku, czy otwarcie takiego punktu w bloku. Stąd pomysł na wykorzystanie pawilonów handlowych. Są one mobilne i wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu znajdują zastosowanie jako punkty usługowe. Można je ustawić dowolnym miejscu, bez specjalnego przygotowania podłoża.

Pawilony handlowe są bardzo funkcjonalne i mogą być w rozmaity sposób wyposażone, w zależności od życzenia klientów. Można załatwić przyłącz do prądu, węzła sanitarnego, ogrzewania. Wówczas taki punkt usługowy będzie również wygodny i komfortowy dla pracującej tam osoby. W tak łatwy sposób można na osiedlach postawić pawilon handlowy, w którym otworzymy szewca, usługi krawieckie, czy inne tego typu punkty. Być może nieco zaburzą idealną, piękną koncepcję wymierzonego osiedla, ale za to przyniosą wiele korzyści jego mieszkańcom. Punkty usługowe otwierane w pawilonach handlowych na pewno okażą się opłacalnym dla obu stron biznesem, zarówno dla właścicieli, jak i dla klientów.