Gdzie warto wybrać się na ferie?

Ferie zimowe to wspaniały czas, gdzie wszyscy uczniowie mogą zrobić sobie chwilowe wolne od wszystkich szkolnych obowiązków. Chyba nie ma ucznia, który nie cieszy się na te dwa tygodnie wolności od wszystkich zadań domowych, lektur, sprawdzianów i innych rzeczy, które czasem uprzykrzają im życie.

Skoro mają już dzieciaki mieć wolne, to warto, aby rodzice zaplanowali im ten czas na wspaniałych rozrywkach. Co więcej, warto zaplanować jakiś wspólny zimowy wyjazd, dzięki czemu będzie można oderwać się od codzienności i trochę wypocząć. Oczywiście wspólnie z rodzicami lub na jakimś zorganizowanym wyjeździe. Skoro jedziemy, to gdzie najlepiej się udać?

Wyjazd na ferie dobrze zaplanować do Krakowa lub do Zakopanego. Jeżeli pytacie o to dlaczego akurat te dwa miasta, to zaraz odpowiemy Wam na te pytania. Najpierw jednak porozmawiajmy o środku transportu. Bardzo opłaca się wynajem busa, jeżeli jedziecie większą grupą. Dzięki temu w jednym pojeździe zmieści się większa ilość osób, a co za tym idzie mniej wydacie na paliwo. Tym bardziej, że możecie wynająć busa z kierowcą, więc nawet nie będziecie musieli martwić się o to, czy ktoś ma prawo jazdy, czy też nie. Wiele firm transportowych w atrakcyjnych cenach oferuje przewóz osób do najróżniejszych miejsc. Wystarczy się z nimi tylko skontaktować, aby móc uzgodnić dokładne warunki cenowe.

Dobrze, już jedziemy i jesteśmy na trasie do Krakowa. A tam czekają na nas wspaniałe zabytki, jak chociażby zamek na Wawelu ze słynnym Smokiem Wawelskim i grobowcami wielu znakomitych osób. Do tego koniecznie musicie odwiedzić Rynek Główny wraz z kościołem Mariackim. Skoro już będziecie na rynku, to nie zapomnijcie wejść do Sukiennic, które były kiedyś głównym ośrodkiem handlu w tym mieście. Nie zapomnijcie również wejść na ulicę Franciszkańską, gdzie św. Jan Paweł II zawsze gromadził tłumy wiernych.

Zakopane to wspaniała, zimowa stolica naszych gór i zawsze czeka tu na Was mnóstwo atrakcji, jak chociażby Krupówki, Gubałówka, Kasprowy Wierch, czy chociażby możliwość pozjeżdżania na nartach, desce snowboardowej po najróżniejszych trasach.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − trzy =