Gdzie zaparkować samochód na czas podróży?

Wielkimi krokami zbliża się nasz upragniony urlop, a jedyne o co musimy jeszcze zadbać nim oddamy się błogiemu relaksowi na plaży to kwestia dotarcia na lotnisko i pozostawienia auta. Z pozoru wydaje się oczywiste, ale czy aby na pewno? Poddajmy analizie każdą możliwość.

Opcja numer jeden – auto pod domem

Mieszkasz w bloku bądź w kamienicy? Jeśli tak, to zapewne parkujesz auto na terenie publicznym, co wiążę się z tym, że zostaje on bez nadzoru podczas Twojej nieobecności. Złodziej ma zatem dobrą okazję, aby się do niego włamać.

Z kolei pozostawienie samochodu pod domem także może nie skończyć się dobrze. Jeśli złodziej od dawna obserwuje okoliczne domy, to na pewno szybko zauważy, że nasze auto od dłuższego czasu nie jest ruszane, a to oznacza, że jego kradzież może być mniej ryzykowna.

Opcja numer dwa – auto na parkingu w centrum miasta

W pierwszej chwili wydawać by się mogło, że to świetne rozwiązanie, jednak musimy mieć na uwadze fakt, że ceny parkingów w centrum miasta są bardzo wysokie – szczególnie w dużym mieście. Dodatkowo, pozostaje jeszcze kwestia dotarcia na lotnisko, a po odbytym urlopie powrót do miejsca, w którym znajduje się auto.

W tej sytuacji możemy wynająć taksówkę, która przyjedzie po nas i zawiezie w okolice terminalu.

Opcja numer trzy – parking przy lotnisku

To ostatni wariant, który poddamy analizie. Jako, że liczba zainteresowanych usługami parkingów przy lotnisku stale się zwiększa, a tym samym pojawia się coraz więcej tego typu miejsc, ceny spadają. Dodatkowo, bez obaw można zostawić swoje auto nawet na kilka tygodni.

Jednocześnie, kwestia dotarcia na lotnisko staje się niezwykle prosta i wygodna, ponieważ firma, u której pozostawimy samochód, zawiezie nas pod sam terminal, a po powrocie z podróży, odwiezie na parking, na którym znajduje się auto. Parkingi przy lotnisku zazwyczaj oddalone są o maksymalnie 5 minut drogi samochodem.

Jak widzisz, trzecie rozwiązanie, a więc parking przy lotnisku wydaje się być najlepszą opcją pośród wszystkich dostępnych możliwości. Wybierając ją masz pewność, że z Twoim autem nie stanie się nic złego, a przy tym bez trudu dotrzesz pod terminal o właściwej porze. Mało tego, parking przy lotnisku to dobre rozwiązanie także z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ cena tego typu usługi jest stosunkowo niska.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − dwanaście =