Jak dbać o stopy na przełomie zimy i wiosny?

Jak dbać o stopy na przełomie zimy i wiosny?

Nie da się ukryć, że większość z nas znacznie bardziej dba o stan swoich stóp latem. Na ogół uzasadniamy to tym, że wtedy znacznie częściej widać nasze stopy, gdyż chodzimy w otwartym obuwiu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zaprzestać dbania o stopy zimą, gdyż zimowe zaniedbania mogą sprawić, że wiosenno-letnie dojście do właściwej formy może być trudne i długotrwałe.

Co robić z pękającymi stopami?

Zależy to oczywiście od tego, jak poważny jest nasz przypadek. Dość uniwersalnym rozwiązaniem może tu być krem na pękające pięty, jak choćby krem dermatologiczny na pękające pięty z linii Nivelazione. Jest on często polecany ze względu na naturalne składniki, dające pewność bezpieczeństwa stosowania wraz z dobrymi efektami kuracji. Zawsze warto uważnie przyjrzeć się składowi kremów, z których zamierzamy skorzystać. Żyjemy bowiem w czasach tak przepełnionych sztucznymi, chemicznymi składnikami, że jeśli tylko mamy możliwość ich eliminacji – to warto z niej skorzystać.

Dezodorant do stóp

Kłopoty z potliwością stóp

To bardzo powszechny problem. U wielu osób, najbardziej widoczny i kłopotliwy jest właśnie zimą. Zakładamy bowiem wtedy grube i ciepłe skarpety, a buty, które nosimy wybieramy w oparciu o izolację od warunków zewnętrznych – szczególnie od tak charakterystycznego dla zimy mrozu i śniegu. W rezultacie nasze stopy mają duży problem z oddychaniem, a przez to bardzo często intensyfikuje się nadmierna potliwość. Warto więc zacząć od przyjrzenia się naszym butom i skarpetom – bardzo możliwe, że choćby zmiana obuwia przyniesie znacząco lepsze rezultaty. Jeśli jednak to nie wystarczy, to należy zainwestować w odpowiedni dezodorant do stóp oraz oczywiście nie zapominać o częstym ich myciu. Jeżeli jednak korzystamy już z innych kosmetyków do stóp, to możemy też je dobierać pod kątem radzenia sobie z potem i zapachem. Choćby wspomniany wcześniej krem na pękające pięty zawiera specjalne formuły zapachowe z olejkami eterycznymi, sprawiające że poczujemy się znacznie bardziej świeżo, a problem z nadmierną potliwością wreszcie będzie znacząco zminimalizowany.