Jak i czym pielęgnować dłonie?

Jak i czym pielęgnować dłonie?

Skóra dłoni znacznie różni się od skóry innych części ciała. Posiada grubą warstwę rogową, jest bogata w tkankę tłuszczową oraz tkankę  łączną. Ma duże zagęszczenie gruczołów potowych i cechuje ją także niewielka zawartość naturalnego czynnika nawilżającego. To sprawia, że dużo szybciej się starzeje, jest podatna na przedwczesne powstawanie zmarszczek i przebarwień. Dlatego pielęgnacja dłoni musi odbywać się przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków.

Jak prawidłowo zadbać o nasze dłonie?

Zadbane dłonie i paznokcie to nasza wizytówka. Z tego względu warto poświęcić im tyle samo uwagi, co innym częściom ciała. Pielęgnacja dłoni polega głównie na stosowaniu kosmetyków nawilżających. Uzupełniają one niedobór substancji odżywczych oraz długotrwale niwelują suchość skóry. Nasze dłonie narażone są na ciągłe działanie promieni słonecznych lub mrozu. Dlatego najlepiej wybierać preparaty, które dodatkowo będę je chronić przed działaniem czynników zewnętrznych.

Produkty które musisz mieć

Dobrze sprawdzi się kremo-maska EKSPRESOWA ODNOWA z lilią i bzem. Dla dłoni zniszczonych, które potrzebują silnej regeneracji polecamy serum do dłoni i paznokci z olejem arganowym i awokado z linii HOME INTENSIVE LIPID SYSTEM. Co jeszcze możemy polecić?

1. VELVET HANDS Kremo-maska do dłoni. To krem, który ze względu na swoją konsystencję, bardzo długo utrzymuje się na dłoniach. Ma on silne właściwości nawilżające. Produkt ma dodatkowo silne właściwości ujędrniające, antyoksydacyjne i oczyszczające. Krem dodatkowo wzmacnia barierę hydrolipidową, odpowiedzialną za ochronę naskórka, przed negatywnymi oddziaływaniami zewnętrznymi (mróz, wilgoć itd.). Co ważne – krem ten jest dedykowany dla każdego, bez względu na wiek.

2. HANDS REPAIR Nawilżający sorbet do dłoni i paznokci – to kolejny produkt w naszym zestawieniu, którego zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji naszej skóry i zabezpieczenie jej przed nadmiernym wysuszaniem. Dodatkowo produkt posiada silne właściwości zmiękczające, dzięki którym skóra przestaje być twarda i szorstka (odczucie suchości skóry). Produkt ten chroni również paznokcie, wzmacniając ich konstrukcję i zmniejszając prawdopodobieństwo rozwarstwiania i pękania

3. VELVET HANDS Peeling do dłoni – produkt charakteryzuje się silnymi właściwościami złuszczającymi. Dzięki niemu z powodzeniem oczyścisz skórę z martwego naskórka, potęgującego odczucie chropowatości i suchości skóry. Specyfik ten sprawdza się jako środek wspierający dalszą kurację skóry, przygotowując ją do przyjęcia składników aktywnych na dalszych etapach leczenia. Warto również dodać, że Velvet Hands jest produktem o silnych właściwościach nawilżających, dzięki czemu działa on również zapobiegawczo.

4. INTENSIVE LIPID SYSTEM Serum do dłoni i paznokci. Produkt ten jest odpowiedzialny za wzmocnienie chroniącej powierzchnię naszej skóry bariery hydrolipidowej. Oprócz tego, ma on bardzo silne działanie nawilżające i ujędrniające. Serum Intensive Lipid System jest produktem o charakterystyce antyoksydacyjnej, spowalniając procesy starzenia skóry.

Opisane powyżej kosmetyki do pielęgnacji dłoni stanowią jedynie część zestawu. Jeśli chcesz poznać go w całości, koniecznie zajrzyj na stronę internetową.