Jak rekrutuje się inżynierów?

Jak rekrutuje się inżynierów?

Kiedy szukałem swojej pracy przejrzałem naprawdę bardzo, ale to bardzo wiele ogłoszeń. Wszędzie dyskwalifikował mnie brak konkretnego doświadczenia. Wiadomo, że obecnie pracodawcy szukają osób młodych z jak największym stażem i z jak największą liczbą uzyskanych tytułów np. inżynier. Ja niestety tytułu inżyniera jeszcze nie posiadam w związku z czym moje poszukiwania trochę trwały.

Nie podobało mi się też to, że czasem widząc jakieś ogłoszenie o pracę w skrócie ogłoszenia oferta wyglądała bardzo interesująco, a kiedy juz zobaczyłem wszystkie szczegóły, stwierdziłem, że firma poszukuje młodego inżyniera, który samodzielnie będzie wykonywał pracę kilku osób na raz i to wszystko za stawkę tylko jednej osoby, w dodatku nie najlepiej płatną. To istna kpina!

Jak zmarnowałem czas

Jak się okazało mogłem to wszystko o wiele szybciej załatwić, gdybym tylko skorzystał z usług agencji rekrutacyjnej, jednak wtedy nie znałem absolutnie żadnej a w ciemno nie chciałem uderzać. Na szczęście jedna agencja rekrutacyjna w pewien sposób sama mnie znalazła. Otóż zajmują się oni również czymś takim jak headhunting, czyli nic innego niż łowienie szczególnie utalentowanych osób do pracy. Przypadkiem na pewnym wystąpieniu jeden z headhunterów zauważył mnie i od tej pory było już tylko lepiej.

Co i komu zawdzięczać

Najwięcej można oczywiście zawdzięczać sobie, ponieważ odpowiednia wiedza i umiejętności zdobyte poprzez ciężką pracę wychodzą na dobre. Prędzej czy później coś się musi zacząć dziać w dziedzinie pracy. Oczywiście rola headhuntera również jest dość spora. W końcu po co komu umiejętności, jeżeli nie będzie miał gdzie ich wykorzystywać.