Jak umilić czas gryzoniowi? 5 najlepszych propozycji

Jak umilić czas gryzoniowi? 5 najlepszych propozycji

Każdy, kto ma chomika wie, że są to bardzo żywiołowe zwierzątka. Są w ciągłym ruchu. Biegają, dopraszają się uwagi, szukają smakołyków. Mają niespożytą energię, którą trzeba dobrze wykorzystać. Podobnie jest z myszkami, czy myszoskoczkami. To wulkany energii… ale co z nią zrobić?

Podniebny odpoczynek

Większość gryzoni uwielbia spędzać czas na wysokości. Z całą pewnością pokochają hamak dla gryzonia. Zawiesza się go na drutach klatki. Hamaki są różne. Niektóre to po prostu kawałki materiału na klamerkach, a mimo to sprawiają zwierzątkom wielką frajdę. Gryzonie lubią wspinać się na nie i spać na tych podniebnych łóżeczkach. Niektóre hamaki do gryzoni mają formę małych namiotów, do których zwierzątko może się schować. Są one skierowane do małych i drobnych gryzoni, takich jak chomiki.

Bieganie w miejscu

Gryzonie uwielbiają ruch. Potrzebują miejsca żeby wypełnić tę potrzebę. Chomiki są jednak zbyt małe, aby pozwolić na ich swobodny ruch po mieszkaniu. Mogłoby doprowadzić to do katastrofy. Zdecydowanie bardziej bezpieczną opcją jest kupno specjalnej zabawki. Kołowrotek zapewni chomikowi długie godziny rozrywki. Przy zakupie, warto rozważyć modele kołowrotka, które nie hałasują.

Ścieranie zębów

Gryzonie uwielbiają gryźć. Nieustannie muszą ścierać swoje siekacze, dlatego dobrze zapewnić im przeznaczone do tego celu zabawki. Przydadzą się tutaj kawałki drewna, kostki z solą, czy specjalne wapienka. W ten sposób pupil będzie świetnie się bawił, równocześnie uzupełniając niedobory diety.

Zabawa dla małego bystrzaka

Świetną zabawką dla ukochanego zwierzaka jest labirynt dla chomika. Zapewni on długie godziny zabawy nie tylko gryzoniowi, ale też jego właścicielom. Elementy labiryntu dla chomika można dowolnie przestawiać i przekładać tak, aby zabawa nigdy się nie znudziła. Nowe wyzwania i szukanie najlepszych to świetna okazja do udowodnienia inteligencji chomika. Labirynt dla chomika można urozmaicić mostkami, domkami lub innymi przeszkodami. Nie muszą to być trwałe konstrukcje. Można wykonać je np. z chleba.

Tukan24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen + one =