Jak zapobiegać wypadaniu włosów – ekspresowy poradnik na zimę

Jak zapobiegać wypadaniu włosów – ekspresowy poradnik na zimę

Nadmierne wypadanie włosów występuje okresowo. Szczególnie ma to miejsce w okresie zimowym. Dlatego też właśnie wtedy trzeba szczególnie o nie dbać. Istnieją również sposoby na wzmocnienie włosów i tym samym ograniczenie wypadania.

Preparaty przeciw wypadaniu włosów

W sklepach można dostać aktualnie specjalne preparaty na wypadanie włosów. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest jednak stosowanie tabletek. Mogą to być przykładowo Ampułki Radical. Działają one od wewnątrz i tym samym skuteczniej wzmacniają cebulki. Ponadto warto również zaopatrzyć się w specjalne wcierki do włosów, które nie tylko zmniejszają ich wypadanie, ale również przyspieszają wzrost. Dzięki takiemu rozwiązaniu braki włosów można szybko zastąpić nowymi. Istnieją również różnego rodzaju szampony i odżywki, które mają za zadanie również wzmocnić strukturę włosa.

RADICAL Kuracja przeciw wypadaniu włosów 15x5ml/ Kompleks odżywczy do skóry głowy stymulujący wzrost włosów 15amp. po 5ml
RADICAL Kuracja przeciw wypadaniu włosów 15x5ml/ Kompleks odżywczy do skóry głowy stymulujący wzrost włosów 15amp. po 5ml

Dieta

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że jedną z przyczyn wypadania włosów są braki witamin i składników odżywczych w organizmie. Jeżeli organizm jest słaby, to słabe są również włosy i paznokcie. Dlatego też powinno się zwracać uwagę na to, co się spożywa każdego dnia. Szczególnie jest to ważne w okresie zimowym, kiedy układ odpornościowy jest znacznie osłabiony. Ponadto warto również spożywać zestawy witamin w tabletkach dostępne w aptekach. Uzupełni to brak składników odżywczych, które wystąpiły w wyniku nieodpowiedniej diety.

Suszarka i prostownica

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że włosy bardzo się niszczą w wyniku stosowania takich urządzeń, jak suszarka, czy prostownica. W momencie, kiedy włosy zaczynają nadmiernie wypadać, to warto ograniczyć, albo nawet całkowicie zrezygnować ze stosowania takich sprzętów. Włosy w trakcie prostowania i suszenia, rozdwajają się, czasem nawet spalają, jeżeli temperatura jest zbyt wysoka. Lepiej zawsze wcześniej zdecydować się na umycie włosów, aby nie zaszła konieczność ich suszenia. Często osoby, które przez parę lat używają takich urządzeń, potem mają problemy ze zniszczonymi włosami.