Jakie kremy do rąk warto mieć na zimę?

Zima to czas bardzo nieprzyjazny dla skóry dłoni. Siarczyste mrozy, zimny wiatr oraz suche powietrze bardzo niekorzystnie wpływają na delikatną skórę dłoni. Co zrobić, aby pomimo ciężkich warunków atmosferycznych skóra na dłoniach pozostawała miękka i delikatna? Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja!

Jakie cechy powinny mieć kremy na skrzypiące mrozy?

Dłonie czerwone z zimna
Dłonie czerwone z zimna

Aby krem do rąk stosowany w zimie spełniał pokładane w nim nadzieje, to musi on posiadać kilka podstawowych cech. Przede wszystkim nie może być nazbyt tłusty, dobrze też aby szybko się wchłaniał nie pozostawiając resztek mogących pobrudzić ubranie. Ważne, aby był skomponowany wyłącznie z naturalnych składników, które zapobiegną podrażnieniom i reakcjom alergicznym. Powinien również dogłębnie nawilżać skórę dłoni oraz dbać o paznokcie. Czy na rynku kosmetycznym można znaleźć rozwiązanie spełniające te wszystkie wymagania?

Przegląd najpopularniejszych kremów do rąk stosowanych w zimie

Zastanawiając się nad tym, jaki krem wybrać na siarczyste mrozy, warto w pierwszej kolejności sięgnąć po najbardziej popularne produkty znanych marek. Pamiętać należy jednak o tym, że każda skóra ma odrobinę inne preferencje i wymagania, dlatego najlepiej jest przetestować kilka specyfików i wybrać ten najbardziej optymalny.

Krem do rąk i paznokci firmy Neutrogena

Jedną z głównych zalet tego produkt jest duża zawartość pantenolu, czyli witaminy B5. Krem produkowany w Norwegii doskonale przystosowany jest do tamtejszych wymagających warunków, dzięki temu sprawdzi się też przy łagodniejszych, polskich zimach. Neutrogena nawilża dogłębnie skórę powodując przyjemne uczucie miękkości i delikatności dłoni. Zapobiega również pęknięciom naskórka.

Regenerujący krem do rąk A-derma

Jest to rozwiązanie wręcz idealne dla pań, które mają spore trudności z utrzymaniem dłoni w dobrej kondycji. Dogłębnie nawilża oraz chroni skórę przed niskimi temperaturami. Zawiera kompleks witamin pozwalający na przyspieszoną regenerację naskórka przy niskich temperaturach.

Brak możliwości komentowania.