Kiedy potrzebny jest aparat na zęby?

Kiedy potrzebny jest aparat na zęby?

Piękne białe zęby są marzeniem każdego z nas. Tych, którzy nie otrzymali ich w naturalny sposób, czeka proste leczenie w postaci noszenia aparatu na zęby. Czy jednak spełnia on jedynie zadania estetyczne? Zdecydowanie nie, za zastosowaniem aparatu przemawiają również aspekty czysto zdrowotne. Kiedy więc właściwie pokusić się o zadbanie o prosty zgryz?

Wady zgryzu – czym grożą?

Problem z krzywymi zębami, nie kończy się jedynie na defekcie wizualnym. W gruncie rzeczy, defekt kosmetyczny jest tym najmniej ważnym. Prawdziwe problemy wynikłe z wady zgryzu mogą przyjść później, najczęściej w postaci postępującej w szybszym niż zazwyczaj tempie próchnicy. Dzieje się tak z powodu złego ułożenia zębów, które ma wpływ na dokładność ich szczotkowania. Z tego powodu dotarcie do największych zakamarków jest zwyczajnie niemożliwe, a my jesteśmy skazani na trwałe wyszukiwanie w internecie hasła najlepszy stomatolog.

Oprócz próchnicy, długo niekorygowany niepoprawny zgryz grozi chorobami przyzębia, czyli np. stanami zapalnymi dziąseł.

Niepoprawny zgryz u dziecka

Szczególnie wrażliwe na źle wykształcony zgryz są małe dzieci, które z jego powodu doznają licznych dolegliwości, których zapobiegnięciem może być jedynie dobry ortodonta dziecięcy  lub inny popularny punkt na mapie miasta. W wyniku wady, powierzchnia źle ułożonych zębów, nadmiernie się ścierają, co powoduje dalszą eskalacje wady. W wyniku tego, małe dziecko w niepoprawny sposób rozdrabnia pokarm, co może nieść dalsze konsekwencje w pracy przewodu pokarmowego.

Aparat na zęby? U dziecka koniecznie

Jeśli jako rodzic zauważymy niepokojące nas zachowania dziecka lub zaobserwujemy u niego błędnie wykształcone zęby. Nie warto zwlekać z podjęciem decyzji. Warto już zawczasu dokonać poszukiwań i dowiedzieć się, gdzie znajduje się najlepsza klinika ortodontyczna.
Szybką reakcją i wizytą u prawdziwych fachowców zapewnimy dziecku dobre zdrowie na późniejsze lata życia. Nie warto na tym oszczędzać.