Kto powinien stosować żel aloesowy?

Kto powinien stosować żel aloesowy?

Żel aloesowy jest ceniony ze względu na swoje wysokie właściwości łagodzące podrażnienia. Można stosować go tak naprawdę niezależnie od wieku oraz towarzyszących schorzeń a wszystko to dlatego, że jest to środek całkowicie naturalny. Roślina jest łatwa w uprawie i nie wymaga większych zabiegów pielęgnacyjnych. Komu jednak żel z liści aloesu posłuży najlepiej? W jakich przypadkach można go stosować? Oto kilka porad, którymi również Wy możecie się kierować.

Oparzenia słoneczne

Każdy doskonale wie jak dotkliwe bywają skutki długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Jest to problem stanowiący nie lada wyzwanie dla wielu osób. Bolesne zaczerwienienia, łuszczący się naskórek i pęcherze nie pozwalają nawet swobodnie założyć ubrania. Na szczęście żel z aloesu może szybko przynieść ulgę nawet osobom, których skóra jest wrażliwa na stosowanie jakichkolwiek preparatów łagodzących.

Podrażnienia po depilacji

Borykają się z nimi zarówno panie, jak i panowie, których zarost ze względów anatomicznych jest niezwykle mocny. Żel z aloesu wystarczy nałożyć bezpośrednio na depilowane miejsca a czerwone krostki znikną niemalże od razu! Dodatkowo skóra przestanie swędzieć i piec, co jest największym atutem tego 100% naturalnego produktu.

Alergie skórne

We współczesnym społeczeństwie coraz częściej można spotkać się ze schorzeniem znanym bliżej jako Atopowe Zapalenie Skóry. Jest to uporczywa alergia, która nie pozwala na normalne funkcjonowanie i która często bywa niestety nieuleczalna. Jeśli na ciele pojawiają się wypryski świadczące o bliskim kontakcie z alergenem, skóra stanie się zaczerwieniona i piekąca wystarczy szybko zaaplikować na nią żel z aloesu a dolegliwości powinny szybko ustąpić.

Rany mechaniczne

Wszelkiego rodzaju zadrapania, skaleczenia, zacięcia towarzyszą nam każdego dnia. Często są wynikiem specyfiki pracy a równie dobrze mogą pojawić się nawet przy codziennych porządkach domowych. Takie ranki zwykle są niegroźne, ale niestety powodują liczne dolegliwości i warto wiedzieć jak ich unikać. Jednym ze sposobów jest oczywiście nasz cudowny żel z aloesu, którego właściwości kojące i antybakteryjne przyspieszą gojenie się ran i zabezpieczą je przed ewentualnym zakażeniem.

O właściwościach żelu z aloesu do stosowania zewnętrznego wiemy wiele. Nie każdy ma jednak świadomość, że sok z tej rośliny choć gorzki, nadaje się również do picia. Mogą po niego sięgać zarówno dzieci, u których konieczne jest wzmocnienie układu odpornościowego, jak i kobiety w ciąży, które wykazują duże zapotrzebowanie na przyjmowanie kwasu foliowego, a także wszyscy inni ludzie, którzy chcą dostarczać do swojego organizmu codziennej dawki składników odżywczych. W aloesie znajdziemy między innymi witaminy z grupy A, E i B (w tym B12, która stymuluje pracę mózgu), a także krzem, potas, magnez i wiele innych mikroelementów, które są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wystarczy regularnie wypijać jedną szklankę soku dziennie, aby zauważyć jak dobrze wpływa on na nasze zdrowie.