Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura coworkingowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura coworkingowego?

Coworking jako alternatywa dotychczasowej pracy w domu lub w kawiarni staje się w Polsce coraz bardziej popularny.

Z angielskiego „pracować razem”, coworking umożliwia młodym przedsiębiorcom wynajęcie biurka we wspólnej przestrzeni z innymi ludźmi, również z innych branż. Pozwala to nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy w momencie, w którym potrzebujemy przestrzeni do pracy poza domem, ale także możliwość pracy w odpowiednio przygotowanym do tego środowisku, poznawanie nowych ludzi i budowanie kontaktów, jak również, w niektórych przypadkach, rejestrację firmy na adres, pod którym znajduje się biuro coworkingowe. Jednak nie wszystkie biura wyglądają tak samo, a oferty znacznie różnią się między sobą. Na co jednak warto zwrócić uwagę, wybierając dla siebie biuro?

Jeżeli interesuje nas praca na godziny, należy koniecznie sprawdzić, czy dane biuro ma taką ofertę. Niektóre biura bowiem są wynajmowane jedynie przy zakupie abonamentu na cały miesiąc lub na konkretne dni. Ważnym elementem każdego biura coworkingowego jest zaplecze kuchenne, warto zapoznać się ze standardem takiego miejsca oraz czy jest ono w ogóle wyszczególnione w ofercie. Przydatne jest również miejsce do przechowywania osobistych rzeczy i dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy oferta zakłada dostępność takiego miejsca. Należy się dokładnie przyjrzeć wyszczególnionym opłatom, aby mieć pewność, że podana cena zawiera w sobie na przykład opłatę za dostęp do internetu.

Jeżeli nasza praca wymaga bezpośredniego kontaktu z klientem, przeprowadzania rozmów oraz obsługi spotkań, warto przejrzeć oferty pod tym kątem. W niektórych przestrzeniach są dostępne sale konferencyjne, które mogą być bardzo istotnym aspektem przy wyborze biura. Dodatkowo można znaleźć oferty z obsługą recepcyjną, będącą dużym udogodnieniem w przyjmowaniu naszych gości i klientów. Ważnym aspektem może być także to, czy będziemy pracować w przestrzeni oddzielonej od reszty współwynajmujących, czy może nasze przyszłe biuro to open space, w którym najprawdopodobniej nie będziemy mogli liczyć na zupełną ciszę.

Wybierając biuro dobrym pomysłem jest uprzednie przetestowanie przestrzeni. Dostępne na rynku oferty biur coworkingowych zakładają taką możliwość, w cenie średnio od 7 do 40 zł za godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixteen + 5 =