Najszybsze rozwiązanie dla Twojej firmy, czyli nowoczesny Internet!

Najszybsze rozwiązanie dla Twojej firmy, czyli nowoczesny Internet!

Jaki Internet będzie najszybszy i najtańszy? Co sprawdzi się najlepiej jako rozwiązanie dla Twojej firmy? Twój wybór krąży pomiędzy internetem LTE, a światłowodem? W niniejszym artykule przedstawimy Ci wady i zalety obu tych rozwiązań, tak abyś mógł sam zdecydować, co będzie dla Ciebie najlepsze – LTE, czy światłowód w firmie.

Internet LTE – cechy charakterystyczne:

LTE to jeden z nowszych i szybszych sposobów łączności z Internetem przy pomocy GSM i w odróżnieniu do swoich poprzedników, czyli połączeń 2G i 3G LTE osiąga znacznie większe prędkości, zarówno w kwestii pobierania, jak też wysyłania danych. Prędkość pobierania danych w tej technologii może dochodzić do 1 Gb/s, natomiast ich wysyłanie odbywa się z szybkością do 500 Mb/s.

Zalety LTE:

  • stosunkowo duża szybkość połączenia, co znacznie poprawia płynność korzystania z różnego rodzaju urządzeń mobilnych;
  • wyższe standardy bezpieczeństwa – wszystkie połączenia z Internetem w tej technologii są szyfrowane, dzięki czemu nie ma możliwości, żeby ktoś zdobył dostęp do naszych danych, jeśli się na to nie zgadzamy;
  • daje możliwość pozostawania online niemal zawsze i wszędzie.

Wady LTE:

  • problem z zasięgiem;
  • limity przesyłu danych.

Innowacyjny światłowód – o co chodzi?

Na chwilę obecną światłowód niemalże w pełni zdominował praktycznie wszystkie gałęzie telekomunikacji. Prędkość transmisji i odległości, na które może być przesyłana informacja, pozostawiają daleko w tyle inne konkurencyjne rozwiązania. Informacje w postaci światła są w stanie obiec całą kulę ziemską w jednym ułamku sekundy. W teorii transmisja danych przy pomocy światłowodów może sięgać nawet 25Tbit/s.

Zalety światłowodów:

  • największy zasięg pośród wszystkich znanych na rynku mediów;
  • ogromna pojemność informacyjna i duża przepływność danych;
  • małe straty, dające zdolność przesyłania sygnałów na znaczne odległości bez wrażliwości na zakłócenia elektromagnetyczne.

Wady światłowodów:

  •  jedyną wadą Internetu światłowodowego jest dyspersja, a więc „rozmywanie się” sygnału w czasie i przestrzeni, jak również duże koszty elementów, które pośredniczą w transmisji.

Co wybrać, czyli krótkie porównanie

Podsumowując, każdej firmie chyba szczególnie zależy na jak najwyższej szybkości i jakości połączenia internetowego. Tak, aby nie dochodziło zbyt często do „zrywania się” połączenia i aby pracownicy firmy mogli jak najszybciej odpowiadać na wszelkie potrzeby i zapytania jej klientów. W tej perspektywie zdecydowanym zwycięzcą jest Internet światłowodowy, który z pewnością znacznie usprawni wszystkie procesy w Twojej firmie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − nine =