Osuszanie murów metodą cięcia – Zalety

Kiedy dojdzie do zalania mieszkania tudzież domu, już w ciągu dwudziestu czterech godzin od tego zdarzenia rozpoczyna się proces rozwojowy pleśni oraz innych mikroorganizmów. Oprócz spowodowania wszelkiego rodzaju szkód ma to także negatywny wpływ na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu. W związku z tym faktem należy jak najszybciej znaleźć firmę, która przeprowadza osuszanie murów.

Jak się okazuje jedną z najskuteczniejszych metod osuszania jest osuszanie murów metodą cięcia. Metoda ta polega na wykonaniu szczeliny w murze do której kolejno wkłada się wodoszczelną płytę wykonaną ze zbrojonego włóknem szklanym poliestru. Ważne, aby wystawała ona z muru na grubość tynku. Kolejno przeprowadzane są takie czynności jak wbijanie klinów oraz wtłoczenie pod ciśnieniem zaprawy cementowej z wszelkiego rodzaju środkami, których rolą jest pomoc przy pęcznieniu zaprawy, a także jej zastyganiu. Taki proces ma przyczynić się do wypełnienia ubytków w ścianie.

Zaletą takiej metody jest automatyczne, a zarazem trwałe odcięcie od wilgoci kapilarnej. Pamiętać należy jednak o tym, że gwarancją sukcesu jest prawidłowe wykonanie takiej usługi dlatego niekwestionowanie powinna zając się tym firma specjalizująca się w tego typu rozwiązaniach. Co istotne jeżeli osuszanie zostanie wykonane profesjonalnie, to o temacie powracającej wilgoci kapilarnej możemy zapomnieć do końca trwałości technicznej budynku.

Co istotne ta forma osuszania budynku z wilgoci w żadnym stopniu nie wpływa na osiadanie budynku, a wręcz przed tym chroni dzięki czemu temat pękających ścian to już przeszłość. W konsekwencji metoda ta jest zalecana dla praktycznie każdej budowli, która wymaga osuszenia. Ponadto dzięki temu, że usługę można łatwo i szybko wykonać, daje ona możliwość szybkiego pożegnania się z uciążliwym problemem.

W związku z powyższym sami widzimy jak wiele korzyści płynie z osuszania murów metodą cięcia. Szybko, sprawnie i skutecznie – to główne cechy, które świadczą na jej korzyść, a tym samym skłaniają do wyboru.

Polecamy:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =