Pałace w Polsce które warto odwiedzić podczas wakacji

Polska to piękny kraj, w którym można miło spędzić czas i nie nudzić się. Piękna historia powoduje, że do dzisiaj zachowało się wiele pałaców, które można odwiedzić i poznać piękno dawnej architektury. Przedstawiamy 6 naszym zdaniem najbardziej wartych odwiedzenia podczas wakacji pałaców.

Nr 6: Zamek w Krasiczynie

Jest to jeden z najpiękniejszych tego typu zamków w Europie. Będąc wewnątrz można podziwiać pięknie wyglądające zdobienia i bardzo bogate wnętrza. Można poczuć się jak prawdziwy szlachcic chodząc po pięknych korytarzach. Z zewnątrz doskonałe wrażenie robią aż 4 wieże, które prezentują się w połączeniu z całością naprawdę fenomenalnie. Jest to z pewnością wart polecenia pałac.

Nr 5: Pałac w Mosznej

Ogromna posiadłość to jeden z najpiękniejszych zamków we wschodniej części Polski. Pałac zachwyca przede wszystkim swoją wielkością. Posiada bowiem aż 365 pomieszczeń oraz 99 wież i wieżyczek. Oglądanie całości robi zatem świetne wrażenie i naprawdę warto postawić na takie działanie i takie rozwiązania dla siebie. W okresie letnim w pałacu odbywają się również różnego rodzaju pokazy sztuki. Obiekt jest bardzo dobrze wykorzystywany.

Nr 4: Zamek Królewski w Warszawie

Sam obiekt pod względem wizualnym nie robi gigantycznego wrażenia. Jest to jednak warto odnotowania obiekt ze względu na swoją bogatą historię, która sprawia, że dla wielu osób Zamek Królewski jest obowiązkowych punktem podczas zwiedzania Polski. Warto na żywo zobaczyć jak wygląda obiekt, w którym przez wiele lat byli polscy królowie.

Nr 3: Pałac Sobańskich w Guzowie

Jest to jeden z najciekawszych pałaców na Mazowszu, które zbudowane zostały w XIX w. Sam pałac wielokrotnie zmieniał właściciela, a pierwszym był Siemowit IV. Sam pałac do tej pory prezentuje się bardzo dobrze i zachwyca swoją architekturą.

Nr 2: Pałac w Otwocku Wielkim

Jeden z najpiękniejszych pałaców, który zachował się do dzisiaj w województwie Mazowieckim. Obecnie trwa spór o sam obiekt w kwestii właściciela. Obiekt bowiem nie został jeszcze oddany w ręce prawowitego właściciela.

Nr 1: Pałac w Domaniowski

Gruntownie odnowiony Pałac Domaniowski w Konarach jest jednym z najcenniejszych zabytków południowego Mazowsza, zlokalizowanym w ujmującej pięknem przyrody dorzeczu rzeki Radomki, bezpośrednio nad brzegami największego zbiornika wodnego w okolicy – Zalewu Domaniowskiego. Jedynym z właścicieli posiadłości był Piotr Kochanowski – ojciec Jana Kochanowskiego. Historia Pałacu jest długa i zawiła. Obecnie obiekt jest celem wizyt par młodych (Pałac prowadzi organizacje ślubów i wesel), turystów (liczne usługi wypoczynkowe i regeneracyjne) oraz biznesmenów (organizacja konferencji).

Podsumowanie

Pałace i zamki są wizytówką Europy. W Polsce zauważa się trend (dzięki Bogu!) na odnawianie starych przybytków jakimi są zamki, pałace i dworki. Przekształcane są one w obiekty użyteczności publicznej dzięki temu każdy z nas (oczywiście za niedużą kwotę) może poczuć się jak arystokrata przechadzając się po pięknych salach i korzystając z serwowanych tam uciech.

Brak możliwości komentowania.