Peelingi do twarzy – czy możemy stosować każdy jeden?

Peelingi do twarzy – czy możemy stosować każdy jeden?

Każda kobieta ma w domu jakiś peeling do twarzy. Czy to w jednorazowych saszetkach czy w tubkach, które są wykorzystywane na dłużej. Jednak czy rzeczywiście dobieramy odpowiednie kosmetyki do kondycji i stanu naszej skóry? Okazuje się, że Polki do końca nie wiedzą, jak wybierać poprawny peeling do twarzy i zamiast sobie pomagać – szkodzą. Sprawdź, co mówią specjaliści!

W drogeriach kosmetycznych mamy naprawdę bardzo duży wybór wśród peelingów do twarzy. Gruboziarniste, ziarenka wielkości piasku, z dodatkami enzymów, wyciągów kwiatowych, nawilżające, regenerujące, oczyszczające. Jak widać – to może przyprawić o zawroty głowy. Jak zazwyczaj Polki dobierają peelingi do twarzy?

„Zauważyliśmy, że nasze klientki najczęściej wybierają peelingi na podstawie znajomości marki. Widzą znane logo i stwierdzą – tak, będzie dobre. Nie przeczytają nawet wskazań czy przeciwwskazań do stosowania danej mieszanki, a niestety nie zawsze kondycja skóry pozwala na użycie tego czy innego peelingu. Dlatego też, trzeba dokładać więcej starań, aby nie zaszkodzić, a po prostu działać na korzyść swojej skóry” – tłumaczy dermatolog.

Wybieraj mądrze

Ma w tym bardzo dużo prawdy! Często ulegamy promocjom, ładnemu opakowaniu czy znajomością lub sympatią do danej firmy, a później wychodzi, jak wychodzi. Dlatego też zanim podejmiemy decyzję związaną z zakupem odpowiedniego peelingu, trzeba spojrzeć na kondycję skóry. Jeżeli są na niej widoczne zmiany trądzikowe, stany zapalne, powinno się unikać gruboziarnistych mieszanek, ponieważ będą tylko rozdrapywać rany i przenosić chorobowy stan na całą skórę. Delikatna skóra również powinna unikać takich mieszanek. Alternatywą są peelingi drobnoziarniste oraz peelingi enzymatyczne, które mają podobne działanie do zabiegów u kosmetologów – złuszczają naskórek i delikatnie go oczyszczają. Dlatego warto poczytać, warto porozmawiać i wybierać świadomie.

„Naszym klientkom często podpowiadamy, że posiadamy peelingi, które są dostosowane również pod indywidualne potrzeby skóry – poza złuszczaniem i oczyszczaniem, odświeżają czy nawet nawilżają głęboko. Dlatego dobrze dobrany kosmetyk, może znacznie poprawić kondycję skóry. Jednakże nie wolno podejmować decyzji na zasadzie – sympatii do marki czy wyglądu tubki z kosmetykiem. Musi to być przemyślany i świadomy wybór, który nie będzie działać odwrotnie do zamierzonego celu.” – tłumaczy pracownik drogerii kosmetycznej.