Pielęgnacja stóp: 5 kroków do pięknych stóp

Pielęgnacja stóp: 5 kroków do pięknych stóp

Nadchodzi lato, a wraz z nim wiele kobiet decyduje się na odsłonięcie stóp. Bardzo często jest to jednak poprzedzone odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi, które pozwalają ukryć niedoskonałości powstałe przez wszystkie miesiące, kiedy skóra stóp była narażona na bezpośredni kontakt ze skarpetkami oraz zabudowanymi butami. Zanim sięgniemy po odsłonięte obuwie, musimy więc zadbać o stopy.

Aby dokonać tego w odpowiedni sposób, powinniśmy znać tajniki pięknych stóp. Te proste pięć sposobów pozwoli nam na zyskanie gładkich i przyjemnych w dotyku oraz estetycznych stóp, dzięki czemu będą one dobrze prezentowały się w każdego rodzaju odsłoniętym obuwiu, ale również podczas wizyt na basenach, kąpieli słonecznych na plaży czy zagranicznych wyjazdów do ciepłych krajów.

1. Namoczenie to podstawa

Podstawową sprawą jest dobre namoczenie skóry stóp, aby była ona podatna na zabiegi. Jak długo moczyć? Zależy, w jakiej kondycji są stopy. Najlepiej robić to w ciepłej wodzie z dodatkiem soli albo mydłem. W upalne dni można dodać do mieszanki np. szałwii, która zlikwiduje nieco problem pocenia i będzie odkażała skórę.

2. Następnie peeling

Namoczona, a więc miękka skóra stóp stanie się taka również w miejscach, gdzie przez zimę powstały zgrubienia. Najlepiej w tych miejscach stosować dostępne w drogeriach tarki czy pilniki do stóp, tak manualne, jak i elektryczne (choć tutaj trzeba mieć w sobie nieco uwagi i wyczucia). Szczególnie na uwagę zasługują pięty, w przypadku których faktycznie może być potrzeba zastosowania tarki. W innych miejscach sprawdzi się pumeks albo nawet zwykły peeling cukrowy, który usuwanie warstwę naskórka i odsłoni miękką skórę.

3. Nawilżaj skórę

Po zabiegach skóra będzie nieco podrażniona, bo na stopach spędzamy prawie cały dzień, a ona została pozbawiona chroniących ją zgrubień. Z tego powodu na stopy warto nakładać codziennie kremy ochronne, nawilżające, zwłaszcza te witaminowe, które dodatkowo natłuszczą odpowiednie powierzchnie. Grubą warstwę kremu można również nałożyć i zawinąć w folię oraz skarpetki bawełniane na 20 minut – to zabiegi intensywnie nawilżający stopy.

4. Zadbaj o paznokcie

Gdy skóra jest zadbana, czas na paznokcie. Dobrze, aby były krótkie i o naturalnym kształcie, zwłaszcza gdy chodzisz w odsłoniętym obuwiu. Warstwo też usunąć z ich boków skórki. Nie trzeba ich wcale malować lakierem – wystarczy pociągnąć odżywką.

5. Powiedz „nie” poceniu!

Stopy bardzo się pocą, zwłaszcza latem i w nieodpowiednim obuwiu. Czasami problem pocenia jest również wynikiem działania danego organizmu – jedni pocą się bardziej, drudzy mniej, a pot miewa intensywny zapach. Z tego powodu dobrze jest stosować talki, które nieco go pochłoną, dadzą komfort na cały dzień i zapobiegną nieprzyjemnym woniom.


Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zabiegów kosmetycznych, które rozwiążą wiele z Twoich dolegliwości, zachęcamy do zapoznania się z naszym wcześniejszym wpisem: Zabiegi kosmetyczne nie zawsze upiekszają.

Omawiamy tam przede wszystkim wykorzystanie lasera w nowoczesnej kosmetologii.


Natomiast w przypadku zabiegów na twarz, a zwłaszcza oczyszczania skóry polecamy zapoznać się z naszym kolejnym wpisem: Mikrodermabrazja – zabieg dla wszystkich?

Dowiecie się o wskazaniach oraz przeciwwskazaniach w przypadku podjęcia się tego zabiegu.