Przydomowy taras – jak go urządzić?

Przydomowy taras – jak go urządzić?

Poranna kawa na tarasie to marzenie wielu z nas. Niektórzy mówią nawet, że dom bez obszernego tarasu czy klimatycznej altany traci cały urok. Problem pojawia się, gdy trzeba wziąć sprawę w swoje ręce i odpowiednio zaprojektować tę przestrzeń – nie każdy ma tyle wyobraźni, by z różnych rodzajów materiałów wyczarować przytulny domowy azyl. Z pomocą śpieszą magazyny i portale ogrodniczo – wnętrzarskie podsuwając gotowe pomysły na aranżację tej przestrzeni. Zazwyczaj są to sprawdzone rozwiązania, więc nic nie powinno powstrzymywać was przed zainspirowaniem się nimi – nawet jeśli nie wykorzystacie wszystkich sugestii być może uda się znaleźć tam kilka świetnych pomysłów.

Bardzo polecanym rozwiązaniem jest płytka klinkierowa – po pierwsze jest całkowicie odporna i na uszkodzenia i na warunki atmosferyczne a po drugie niezwykle łatwo można pozbyć się z niej wszystkich zabrudzeń (gdy mówimy o przydomowym tarasie jest to bardzo ważny atut).

Na pewno świetnym pomysłem jest umieszczenie nieopodal tarasu drewnianej lub metalowej pergoli. Zasadzone przy niej pnące róże lub inne byliny dodadzą tarasowi romantycznego charakteru i zatrzymają promienie słoneczne, zapewniając upragniony latem cień.

Gdy już zadbamy o roślinność pora pomyśleć o meblach wypoczynkowych. Od tego czy będą wygodne zależeć będzie to, czy czas spędzony na tarasie będzie należał do przyjemnych. Dlatego lepiej nie dokonywać tego wyboru w pośpiechu by później nie narzekać na niewygody.

Gdy już urządzimy sobie swój wymarzony taras pozostaje tylko zaprosić znajomych – relaks w doborowym towarzystwie smakuje przecież najlepiej.