Remonty w starych kamienicach w Krakowie

Remonty w starych kamienicach w Krakowie

Wiele osób mieszkających w Krakowie posiada mieszkania w starych kamienicach. Z jednej strony jest to bardzo piękne i artystyczne otoczenie, z drugiej jednak takie mieszkania często wymagają remontów. Mieszkanie w kamienicy w Krakowie jest swego rodzaju obowiązkowym elementem krakowskiej bohemy.

Wielu studentów, czy też bogatych ludzi mieszkających w Krakowie, marzy o mieszkaniu w starej, wręcz rozlatującej się kamienicy, która niesie za sobą wyjątkową historię i artystyczną atmosferę. Oczywiście ma to swoje poetyczne i nastrojowe znaczenie, ale jeśli pomyślimy o względach praktycznych to nie wszystko jest takie wspaniałe i różowe. Stare budownictwo w Krakowie często jest w rękach prywatnych właścicieli, którzy niewiele przejmują się stanem technicznym budynków. Często mieszkają w nich, prócz artystów i lekkoduchów-studentów, dość biedni ludzie, którzy odziedziczyli mieszkania z pokolenia na pokolenie.

Bardzo często w kamienicach w Krakowie jest jeszcze ogrzewanie piecami węglowymi, bądź stare elektryczne. Instalacje, elektryczne, kanalizacyjne, grzewcze i wszelkie są w opłakanym stanie. Stąd też, jeśli będziemy się wprowadzać do takiego mieszkania w pozornie pięknej, uroczej kamienicy w Krakowie, a zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zakup takiego mieszkania, zwróćmy uwagę na konieczność remontu. Warto też pamiętać, że do remontów w kamienicach należy zatrudniać lokalne ekipy remontowe, które mają doświadczenie w podobnych pracach i wiedzą, czego się spodziewać po starych, rozsypujących się krakowskich kamienicach. Najczęściej bowiem zamawiane są usługi remontowe w zakresie odnowienia czy wymiany instalacji, które często pamiętają jeszcze czasy przedwojenne. Takie usługi bezpiecznie jest powierzyć prawdziwym fachowcom w branży. Na szczęście w Krakowie działa wiele firm świadczących usługi remontowe, które mają doświadczenie w pracy w kamienicach i starych budynkach.

Pamiętajmy, że tego typu remonty Kraków muszę być wykonane profesjonalnie, gdyż od tego przecież zależy nasze bezpieczeństwo w tych pięknych mieszkaniach.