Restauracja wegetariańska w Krakowie

Na blogach kulinarnych znajduje się mnóstwo recenzji dotyczących restauracji wegańskich. Można z nich wywnioskować, że weganie podróżują bardzo chętnie i wciąż poszukują nowych inspiracji na wzbogacenie swojej dotychczasowej wiedzy o tej specyficznej diecie.

W swoich poszukiwaniach nie trzeba jednak wyjeżdżać za granicę. W samym Krakowie znajdzie się co najmniej kilka, godnych uwagi miejsc, w których można zjeść naprawdę rozmaite potrawy kuchni wegańskiej. Dziś pod lupę postanowiliśmy wziąć krakowską restaurację „Pod Norenami”. Poniżej nasze spostrzeżenia. Wystrój Już na pierwszy rzut oka widać, że właściciele są ludźmi dbającymi o estetykę. Wnętrze jest urzekające i przytulne. Panuje tu prawdziwie domowa atmosfera. Menu Karta dań jest niezwykle urozmaicona. W kuchni szefuje sam Paweł Albrzykowski, który jest niekwestionowanym, polskim mistrzem kuchni wegetariańskiej.

Karta dań nawiązuje do kultur wschodnich. Maestro potrafi stworzyć prawdziwe dzieła sztuki, które nie tylko łechtają podniebienia, ale cieszą również wzrok. Hit wśród serwowanych tu potraw? Tofu w kremowym, pikantnym sosie orzechowym. Ceny Koszty dań wahają się od 8 do 35 złotych. Biorąc pod uwagę, że jest to prawdziwie azjatycka kuchnia jest to naprawdę przystępna oferta. Miejsce na towarzyskie spotkania Większość wegańskich barów to miejsce na szybki lunch w przerwie od pracy. „Pod Norenami” jest zupełnie inaczej. Tu największy ruch konsumentów odnotowuje się właśnie wieczorami. Pary, rodziny z dziećmi, seniorzy, przyjaciele – wszyscy chętnie spędzają tu swój wolny czas. Podsumowanie Krakowska mapa restauracji jest bardzo długa. Chcąc odwiedzić wszystkie, należy poświęcić na to przynajmniej kilka dni.