Rolety dzień/noc – w jaki sposób działa ich system?

Rolety dzień/noc – w jaki sposób działa ich system?

Rolety dzień/noc przywędrowały do nas kilka lat temu z Zachodu i od razu stały się bardzo popularne, gdyż między innymi mogą one wspaniale zastąpić firanki oraz zasłony. Rolety te łączą w sobie niezwykłą funkcjonalność oraz efektowny wygląd. Prezentują się bardzo okazale nie tylko wewnątrz pomieszczenia, ale również od zewnątrz.

Rolety dzień/noc to osłony, które powstają z tkanin w poziome pasy. Są one wykonane z dwóch rodzajów tkanin, jedna przepuszcza światło, a druga nie. Wykorzystując specjalny mechanizm, kiedy pociągnie się za sznurek, można regulować dopływ światła do pomieszczenia.

W dzień, kiedy potrzeba więcej światła, a pomieszczenie musi być bardziej doświetlone, ustawia się roletę tak, aby pasy na siebie nachodziły, przez co słońce będzie wpadało przez część, która przepuszcza światło. Jednak gdy chcemy, aby pomieszczenie podczas upałów było chronione przed nadmiernym nasłonecznieniem, należy ustawić rolety dzień/noc naprzemiennie, dzięki czemu okno będzie zupełnie zasłonięte. Oczywiście możemy rolety zatrzymywać w dowolnej pozycji, dzięki czemu można uzyskać mniejsze lub większe naświetlenie pomieszczenia, w zależności od naszych potrzeb.

Tak samo, jak rolety klasyczne, rolety dzień/noc są dostępne na rynku w kilku wariantach. Można wyróżnić trzy rodzaje rolet dzień/noc: klasyczne, mini rolety oraz rolety w kasecie.

Rolety klasyczne to inaczej rolety wolno wiszące, które są montowane do ściany tuż nad wnęką okna lub wkręcane do sufitu. Najlepiej pasują do przestronnych pomieszczeń z wielkimi oknami. Doskonale także sprawdzają się, kiedy nie można z jakiegoś powodu przyczepić rolety do listwy okiennej.

Mini rolety wyróżniają się przede wszystkim bardzo łatwym montażem dokonywanym za pomocą specjalnych haczyków lub przyssawek do ramy okiennej. Posiadają dodatkową prowadnicę żyłkową, dzięki której tkanina będzie stale przylegała do okna, nawet po jego otworzeniu.

Rolety w kasecie uchodzą za najbardziej stylowe, dlatego używane są we wnętrzach, w których bardzo liczy się efekt dekoracyjny. Poza tym kaseta zabezpiecza materiał przed zabrudzeniem, przez co ten typ rolet jest bardzo praktyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twelve + ten =