Sezon narciarski w Polsce

Sezon narciarski w Polsce

Sezon narciarski w Polsce jest krótszy niż w zagranicznych kurortach sportów zimowych i stosunkowo nieregularny. Niestety pogoda w naszym kraju lubi płatać nam figle i mieszać pory roku. Jesienią, wiosną śnieg, zimą sucho, ale mroźno. To częsta sytuacja, która zdarza się w ostatnich latach. Oczywiście w wysokich górach niemal zawsze jest śnieg, ale nie oznacza to, że stoku narciarskie będą dobrze przygotowane i zaoferują warunki godne do jazdy.

Jednak niektórzy nie wyobrażają sobie spędzenia ferii na nartach gdzie indziej, niż w pięknych polskich górach, najlepiej w Tatrach. To prawda, że polskie krajobrazy górskie zachwycają ludzi na całym świecie. Poza tym kultura góralska jest tak kolorowa i interesująca, że po dniu spędzonym na nartach na pewno nie będziemy się nudzić. Spacery Krupówkami i szlakami wycieczkowymi, liczne karczmy góralskie, czy kuligi i ogniska zapewnią nam wiele rozrywek. Wybierając się na narty freestyle za granicę możemy nie doświadczyć takich wrażeń. Poza tym wyjazd na narty do Włoch, Austrii czy Szwajcarii to spory wydatek finansowy, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego też z nadzieją co roku wypatrujemy śniegu i modlimy się, aby sezon narciarski pokrył się z naszym planowanym urlopem zimowym.

Niektórzy mówią, że najlepszy okres sezonu narciarskiego można spotkać w styczniu i lutym. Wtedy też odbywają się ferie szkolne, które przewidziane są na ten czas, aby dzieci jak najwięcej mogły skorzystać z zimowego szaleństwa na nartach, sankach, snowboardzie, czy po prostu pod domem lepiąc bałwana. Kiedy więc planujemy w pracy urlop, bądź rezerwujemy kwatery w górach, najbezpieczniej będzie wybrać właśnie te dwa miesiące.

Oczywiście wtedy stoki narciarskie będą też najbardziej oblegane, ale tego już niestety nie da się uniknąć. Sezon narciarski w Polsce być może nie jest długi i nie zawsze stwarza nam najlepsze warunki do jazdy na nartach, ale za to polskie góry są piękne i tętnią atmosferą nieporównywalną z którymkolwiek zagranicznym kurortem narciarskim.