Stomatologia estetyczna i zabiegi minimalnie inwazyjne

Stomatologia estetyczna i zabiegi minimalnie inwazyjne

Piękny uśmiech to jeden z elementów wpływających na dobre pierwsze wrażenie. Nic więc dziwnego, że posiadanie białych, równych zębów to pożądany stan. Osoby, które legitymują się olśniewającym uśmiechem wyglądają młodziej i bardziej atrakcyjnie, ma on także wpływ na wysokie poczucie własnej wartości. Z kolei pewność siebie pomaga utrzymywać satysfakcjonujące relacje osobiste i zawodowe. Stomatologia estetyczna to gałąź pracy dentysty, dzięki której każdy może być właścicielem ładnego uśmiechu.

Sposoby na piękny uśmiech

Stomatolog w Warszawie przeprowadzi pełną diagnostykę i ułoży indywidualny plan upiększenia uśmiechu. Wśród proponowanych przez lekarzy metod najpopularniejsze jest nałożenie licówek oraz wybielanie zębów. Na podkreślenie zasługuje fakt, że są to zabiegi minimalnie inwazyjne.

Licówki to porcelanowe lub ceramiczne nakładki na zęby. Mocuje się je do powierzchni zdrowych zębów pacjenta. To rozwiązanie jest bardzo wszechstronne, pozwala dowolnie zmienić kształt, rozmiar czy kolor zębów. Przy czym, każdorazowo wygląd nowych zębów dostosowany jest do osoby, która stanie się ich posiadaczem, jej linii dziąseł, uśmiechu i pozostałych zębów. Dzięki temu zęby nabiorą estetycznego i naturalnego wyglądu, a uśmiech nabierze blasku. Metoda ta pozwala także na korygowanie niewielkich wad zgryzu, na przykład wyeliminowanie szpary między górnymi jedynkami.

Osobom, które nie potrzebują większej zmiany wyglądu zębów, a jedynie rozjaśnienia ich koloru proponuje się profesjonalne wybielanie. Ten zabieg można przeprowadzić na dwa sposoby – w domowym zaciszu oraz w gabinecie. Wybielanie w domu polega na conocnej aplikacji nakładek na zęby wypełnionych żelem. Proces trwa 2-3 tygodnie i wymaga wizyt kontrolnych. Dużo szybszą metodą jest wybielanie za pomocą żelu aktywowanego światłem specjalnej lampy. Ten zabieg stomatologii estetycznej przeprowadzany jest w gabinecie lekarskim pod okiem dentysty i trwa około 30 minut. Dokładny czas i dawka promieniowania dobierana jest indywidualnie.