Święta inaczej, czyli gdzie, jeśli nie w domu?

Święta inaczej, czyli gdzie, jeśli nie w domu?

Dla wielu ludzi każde religijne święto wiąże się z powrotem w rodzinne strony i spędzeniem tego czasu z najbliższymi, według tradycyjnych obrządków. Z roku na rok przybywa jednak osób, które takie świętowanie zmieniają na wycieczkę w odmienne rejony. Są to szczególnie młode pary oraz osoby nieposiadające dużej rodziny. Nierzadko są to wyjazdy zagraniczne, często wręcz egzotyczne, nie brak jednak ofert wyjazdów w miejsca, gdzie tradycja nas nie ominie.

Egzotyka czy tradycja?

Ciepłe kraje kuszą szczególnie zimą. W czasie gdy w Polsce przygotowujemy się do Bożego Narodzenia, po drugiej stronie globu próżno szukać zimna i śniegu. Zwykle też ceny lotów i zakwaterowania są dużo atrakcyjniejsze niż w sezonie letnim. Z tego powodu wielu ludzi decyduje się na zagraniczne wakacje właśnie w tym okresie. Z pewnością może to być ciekawa odskocznia i przyjemny odpoczynek od zimowej aury w kraju lub niezwykły prezent na święta dla bliskiej osoby. Decydując się na taki krok, trzeba jednak dokładnie przemyśleć, czy na pewno jest to coś, co nas uszczęśliwi. W odległym kraju możemy nie mieć okazji zobaczyć nic, co wiąże się z naszymi tradycjami świątecznymi. Może też okazać się, że tak nielubiany przez wielu śnieg to coś, czego bardzo nam brakuje w tym czasie.

W świątecznym klimacie

Jeśli tak inny od znanego nam sposób spędzenia świąt nie wchodzi w grę, warto pomyśleć o mniej odległej miejscu, gdzie klimat naszych polskich świąt również będzie odczuwalny. Może to być np. miejscowość górska, w Polsce lub u niedalekich sąsiadów. W krajach europejskich tradycje bożonarodzeniowe są podobne, a w miejscowościach turystycznych z pewnością nie zabraknie klimatycznych dekoracji i restauracji serwujących inspirowane świętami dania. W miejscach takich spędzimy czas aktywnie, nie tracąc nic z uroku świąt.

Polska tradycja bez stresu

Jeśli zależy Ci na spędzeniu świąt zgodnie z polskimi tradycjami, jednak bez całej masy przygotowań i stresów, warto przemyśleć wykupienie pobytu w pensjonacie czy hotelu. Obsługa zadba o odpowiedni klimat i wyżywienie, będziemy mogli wziąć udział zarówno w religijnych obrzędach, jak i spotkaniach kulturalnych. Taki sposób spędzenia świąt jest dobrym pomysłem dla par, które chcą spędzić ten wyjątkowy czas tylko w swoim towarzystwie. Pobyt taki można połączyć z relaksem w SPA czy aktywnością fizyczną np. jazdą na nartach. Oferty świąteczne znajdziemy w każdym hotelu i pensjonacie o wysokim standardzie, często w pięknej scenerii np. w pałacu przystosowanym do goszczenia klientów jak Pałac Domaniowski w Wieniawie. Święta w pałacu pozwolą nam cudownie wypocząć, nie rezygnując przy tym ze świątecznych tradycji i atmosfery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 9 =