Wielkanoc w hotelu za i przeciw

Wielkanoc w hotelu za i przeciw

Święta powinniśmy spędzać przede wszystkim w gronie najbliższych nam osób, niekoniecznie jednak w zaciszu własnego domu. Wiele osób wyjeżdża po prostu do rodziny, ale coraz popularniejsze jest wyjeżdżanie do hotelu, gdzie spędza się całe święta. Czy to jednak dobre rozwiązanie?

Święta Wielkanocne kojarzą nam się z wiosną, coraz cieplejszymi dniami, ale przede wszystkim czasem, który możemy spędzić z najbliższymi. To jednak najważniejsze święto dla wszystkich katolików, dlatego religijne przeżywanie tych dni jest niezwykle ważne. Czy można więc połączyć te wszystkie elementy podczas świątecznego pobytu w hotelu? Co bardziej przywiązani do tradycji na ten pomysł będą kręcić nosem, ale obecnie oferta hoteli jest niezwykle rozbudowana, a każda rodzina bez problemu odnajdzie się w nowych okolicznościach najważniejszych świąt w roku. Warto jednak ocenić, jakie są pozytywne, a jakie negatywne efekty takiego rozwiązania.

Plusy spędzania Wielkanocy w hotelu

Największą korzyść ze spędzania świąt w hotelu ma pani domu, ponieważ z jej głowy zabrane są wszystkie wymagające czasu obowiązki – sprzątanie, gotowanie i przygotowywanie świątecznego śniadania. Wszystkie te rzeczy są opłacone i zajmuje się nimi hotel i jego obsługa, dlatego święta można spędzić według własnego planu i potrzeb. Można postawić na odpoczynek lub doświadczenie duchowe, wszystko jest w naszych rękach. Ogromną zaletą jest więc wygoda tego rozwiązania, a kolejną – do hotelu może przyjechać cała nasza rodzina i wspólnie możemy spędzać ten ważny czas. Nie trzeba się martwić o dodatkowe noclegi i niespodziewanych gości. Wszyscy zostaną rozlokowani w pokojach hotelowych.

Kilka kontrargumentów

Jak już zostało wcześniej wspomniane, to nieco kłóci się z tradycją panującą w wielu domach – szczególnie starsze osoby chcą spędzać Wielkanoc tak jak zawsze, z najbliższymi i w zaciszu własnego domu. O ile pierwszy warunek można spełnić podczas pobytu w hotelu, o tyle drugi nie. Dodatkowym problemem jest, jeśli Wielkanoc ma być przede wszystkim doświadczeniem duchowym, umacniającym wiarę. Luksusy hotelowych basenów, saun i wykwintnych posiłków nie do końca wpisują się we właściwe – w rozumieniu Kościoła – przeżywanie świąt Wielkiej Nocy. Właśnie dlatego każdy indywidualnie musi odpowiedzieć, co dla niego jest priorytetem w czasie świąt i na tej podstawie zdecydować, czy zostać w domu, czy jednak zdecydować się na wykupienie kilku noclegów w hotelu. Wybór bez wątpienia nie jest łatwy, ale hotele zyskują w ostatnich latach na popularności.

Po szczegółowe informacje na temat Wielkanocy poza domem zapraszam do artykułu: Rodzinna Wielkanoc z dala od domu