Witamina B50 Methylowa – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Witamina B50 Methylowa – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jeśli w ostatnim czasie czułeś się osłabiony i szukałeś jakiegoś godnego polecenia kompleksu witamin, na pewno trafiłeś na witaminę B50 methylową. Czy warto postawić na ten preparat? Czym się wyróżnia?

Czym jest witamina B50 methylowa?

Witamina B50 jest kompleksem witamin z grupy B. Może być on stosowany u osób dorosłych w celu uzupełnienia diety w niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu składniki. Formy i ilości witamin są tak dobrane, by maksymalnie wykorzystać ich potencjał i pozytywne wzajemne interakcje. Witamina B50 methylowa to jednocześnie naturalny suplement diety i nowoczesny preparat zapewniający, przedłużone uwalnianie, a także maksymalne wchłanianie i aktywność biologiczną jego składników.

Składniki witaminy B50

W skład kompleksu witamin B50 wchodzą: witaminy B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna), B6, B12, a także: kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotyna, cholina, inozytol i PABA, czyli kwas p-aminobenzoesowy. Określenie preparatu „metylowa” wzięło się stąd, że witamina B12 występuje w nim w aktywnej biologicznie formie metylokobalaminy. Jest to niewątpliwa zaleta witaminy B50 metylowej, ponieważ w większości suplementów witamina B12 występuje w formie cyjanokobalaminy, która zawiera szkodliwy cyjanek.

W czym pomogą składniki preparatu?

Główną funkcją witamin z grupy B jest udział w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu układu nerwowego, a także utrzymaniu właściwych funkcji psychologicznych. Witamina B1, B2 i B3 dodatkowo wspomagają metabolizm energetyczny węglowodanów, witamina B1 – również pracę serca, a witamina B2 – wzrok i metabolizm żelaza, a także wraz z witaminą B3 pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry i zredukowaniu uczucia zmęczenia. Witamina B6 wspiera metabolizm białka i glikogenu, a także wraz z witaminą B12 wpływa pozytywnie na układ nerwowy, odpornościowy, hormonalny, utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych i produkcję czerwonych krwinek. W produkcji krwi pomaga też kwas foliowy. Zawarta w preparacie cholina wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wątroby i metabolizmu tłuszczów, a kwas pantotenowy pomaga w metabolizmie hormonów steroidowych i witaminy D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 11 =