4 zalety gier miejskich jako punkt imprezy integracyjnej w firmie

4 zalety gier miejskich jako punkt imprezy integracyjnej w firmie

Wyjazd integracyjny powinien być nie tylko naszpikowany szkoleniami i wielogodzinnymi wykładami, ale też zajęciami, które umilą czas wolny uczestnikom. Doskonale nadają się do tego gry miejskie. To rodzaj rozrywki, który opiera się na współpracy grupowej i na rozwiązywaniu zagadek. Trzeba je wszystkie poprawnie odgadnąć, by dotrzeć do celu wyprawy.

Zalety gier miejskich

Po pierwsze uczą współdziałania i sztuki logicznego, analitycznego myślenia. Po drugie są oparte na informacjach zdobytych na szkoleniu, tyle tylko, że sprawdzają je bardziej pod kątem praktycznym niż teoretycznym. Po trzecie odbywają się na świeżym powietrzu i mają charakter ściśle rozrywkowy, co sprzyja integracji wewnątrz grupy. Po czwarte są ciekawą alternatywą dla monotonnych wykładów i szkoleń. Prawdę mówiąc, gry miejskie są o wiele bardziej wciągające i zwariowane niż tradycyjne zajęcia w sali konferencyjnej, toteż coraz więcej pracodawców decyduje się je dołączyć do harmonogramu wyjazdów integracyjnych.

Gry miejskie- dla kogo?

Wyjazd integracyjny to nie jedyna okazja do ich organizacji. Równie dobrze można je zrobić przy okazji osiemnastych urodzin czy spontanicznego wypadu ze znajomymi. Dobrym pretekstem do ich przeprowadzenia jest wieczór kawalerski lub panieński. Uczestnicy tych uroczystości z pewnością docenią dystans i poczucie humoru, jakim cechują się gry miejskie. Ten rodzaj rozrywki można również zaproponować zagranicznym turystom, jako element autopromocji miasta lub regionu.

Cena gier miejskich

Ich koszt jest przede wszystkim uzależniony od lokalizacji, w której się odbywają i liczby uczestników biorących w niej udział. Im jest ich więcej, tym lepiej. Zazwyczaj zostają oni podzieleni na kilka mniejszych grup. Wygrywa ta, która rozwiąże wszystkie zagadki, w jak najkrótszym czasie. Gry miejskie to hobby, które jest dosyć kosztowne. Trzeba przecież opłacić firmę, która to wszystko zorganizuje. Niemniej zalety gier miejskich są tak oczywiste, że warto je wdrożyć podczas imprezy integracyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 3 =