Zaskakująca Kuba

Zaskakująca Kuba

Podobno tym, co zaskakuje turystów przybywających na wczasy na Kubie jest fakt, że wszędzie słychać śpiew, radość i muzykę latynoską. My, powściągliwi Polacy, nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego okazywania radości i wyrażania swoich emocji poprzez muzykę.

Poza tym biorąc pod uwagę fakt, że na Kubie komunizm jest właściwie żywy, ten fenomen jest dla nas tym bardziej zaskakujący, bo czasy komunizmu w Polsce kojarzone są z szarością, nudą, stagnacją. Natomiast Kubańczycy, mimo reżimu, który jeszcze kilka lat temu miał bardzo surowe oblicze, pozostają radośni i rozśpiewani. Na ulicach stoją pomniki wodza, krążowniki szos, a mimo to w chatach krytych liśćmi rozbrzmiewa gorąca salsa. To jest chyba pierwsze wrażenie turystów odwiedzających Kubę, ale nie jedyne.

Ten kraj położony na wyspach, jest zachwycający miejscem, zarówno dla osób ceniących sobie wypoczynek, jak i aktywność, czy doznania estetyczne i zwiedzanie. Podczas wycieczki na Kubę możemy doświadczyć tego wszystkiego w jednym miejscu. Jak? Pod względem wypoczynku Kuba jest idealnym miejscem na opalanie i wylegiwanie się pod palmami. Wspaniałe złote plaże są szerokie i nieprzepełnione jak w europejskich kurortach. Morze Karaibskie, na którym leży Kuba, jest ciepłe, turkusowe za dnia, wieczorami różowe w świetle zachodzącego słońca. Idealnie nadaje się też do nurkowania. Nocami możemy odwiedzać liczne kluby, w których damy się porwać rytmom kubańskiej salsy popijając drinki z najlepszego na świecie rumu.

Ale osoby, które chciałyby poznać historię i kulturę kraju, podczas wycieczki na Kubę będą miały ku temu okazję.Obowiązkowymi miejscami do zwiedzenia podczas wyjazdu są dwa miasta, Hawana i Trinidad. Pierwsze, stolica kraju, posiada dwa oblicza. Godna podziwu jest starówka wybudowana przez konkwistadorów w XVI wieku, wraz z jej pięknymi placami i pałacami. Natomiast w nowej części Hawany komunizm staje się znowu żywy i obecny, za pomocą pomników wodza, muzeum rewolucji, starych samochodów, cofamy się w czasie.

Opisałam tylko niewielki ułamek atrakcji, które czekają na nas podczas wycieczki na Kubę, kraju który z pewnością trzeba odwiedzić.