Dekorowanie ogrodu

Aranżacja ogrodu to indywidualne podejście. Każdy właściciel przydomowego terenu, chcąc mieć piękny widok z okien, stara się by jego ogród był zadbany i godny podziwu.

Kamień, jako motyw zdobniczy.

Piękno ogrodu, to nie tylko unikalne rośliny, to także urocze altanki czy też wytworne meble ogrodowe z miękkimi poduszkami

Cały urok polega na odpowiednim dobraniu roślinności oraz dopasowaniu ozdobnych i unikalnych dekoracji.

Znakomitym dodatkiem, zwracającym uwagę jest kamień ozdobny.
To wyjątkowa ozdoba, nie wymagająca pielęgnacji, a stosowana na zewnątrz – nie potrzebuje środków czyszczących, wystarczy tylko czysta woda.

Garść informacji geologicznych o kamieniach ozdobnych

Kamienie ogrodowe używane do dekoracji pochodzą z różnych skał. Mogą być kolorowe, jednobarwne, ale najczęściej stosowane to otoczak, żwir i grys w kolorze białym. Ze względu na swą czystą i niezmienną barwę, pięknie kontrastują z tęczą barw w ogrodzie.

Oferta: Podolski Kruszywa - Kamienie ozdobne

Żwir to fragmenty skał osadowych, powstały przez rozdrobnienie ich o dno rzek, mórz czy jezior. Podobnie jak u otoczaka, jego krawędzie są zaokrąglone, lecz kształt nie jest regularny. Ziarna są drobne, o średnicy od kilku milimetrów do kilku centymetrów.

Otoczak, to kawałek skały lub minerału, który podczas transportu przez wodę został dokładnie wygładzony i zaokrąglony. Jest przyjemny w dotyku, jedwabisty a rozmiarem przypomina większy żwir.

Grys – należy do kruszywa łamanego, ma ostre krawędzie, jest stosowany głównie w budownictwie jako wypełniacz w produkcji betonu, a także przy tworzeniu dróg i w architekturze ogrodowej. Występuje w różnej wielkości od bardzo drobnego do dużych fragmentów, nadających się do łączenia z płynnym wypełniaczem.

Zastosowanie

Drobniejszych kamieni używa się do ozdabiania klombów, wysypywania alejek ogrodowych, czy zatoczek, co zapewnia elegancki i estetyczny wygląd. Żwir wysypany na rabatach zapobiegnie wysychaniu ziemi i ograniczy wzrost chwastów.

Grysem można wypełniać formy druciane, tworząc z nich podstawy do mebli ogrodowych, niskich murków ozdobnych lub budować niezwykłe obiekty dekoracyjne, wkomponowane w otoczenie ogrodu. Idealnie nadaje się do budowy palenisk ogrodowych, donic i wykładania cembrowin fontann lub oczek wodnych.

Wszelkie rodzaje kamieni można zakupić w sklepach z materiałami budowlanymi lub w firmach specjalizujących się w wydobyciu i sprzedaży kamienia naturalnego. Wiele firm importuje kamień z różnych krajów, dzięki czemu wybór odpowiedniego dla naszego ogrodu jest bardzo szeroki.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − dwa =