Druk UV – dlaczego warto?

Druk UV uważany jest za jeden z najnowocześniejszych technik wykorzystywanych w druku cyfrowym. Ta technika wykorzystuje ciekłe tusze polimerowe, drobne krople rozpylane są na materiale i utrwalane lampami LED, które emitują światło UV. W ten sposób uzyskuje się na materiale cienką warstwę twardego polimeru, który jest odporny i twardy. Każda drukarnia wielkoformatowa używa tej technologii.

Zalety druku UV

Jedna z największych zalet jest to, iż druk UV zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów, uzyskuje się fotograficzną jakość, kolory są bardzo wyraziste i nie blakną.

Tego typu technologia jest idealna w różnorodnym zdobnictwie, ten druku sprawdza się na przeróżnych surowcach i materiałach.

Kolejną zaletą jest szczególna trwałość i odporność na ścieranie, nie szkodzą mu żadne warunki atmosferyczne i różnorodna temperatura czy woda.

Druk UV jest bardzo przyjazny środowisku, tak więc jest to metoda ekologiczna, ponieważ atramenty UV to ekologiczne farby bezrozpuszczalnikowe, w trakcie nadruku polimery nie wydzielają szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów.

Drukowane powierzchnie UV bardzo szybko schną, dzięki temu można podawać obraz dalszej obróbce.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest druk białym atramentem, można go stosować w różnorodny sposób, np. wybiórczo, bądź na całej powierzchni, bardzo ładnie wygląda w połączeniu z przeźroczystym materiałem.

Druk UV może być uszlachetniony lakierami UV z różnego rodzaju efektami: perłowymi, złoceniami, czy metalicznymi.

Druk UV możemy wykorzystywać praktycznie na każdym płaskim materiale, bardzo dobrze sprawdza się na szkle, drewnie, fornirze, plexi, metalu, płytach meblowych, można również drukować na foliach, papierach, banerach i materiałach elastycznych.

Gdzie wykorzystuje się druk UV?

Druk UV często wykorzystywany jest w celach biznesowych, bardzo często korzystają z niego reklamodawcy, agencje reklamowe, producenci wnętrz, mebli, firmy eventowe, wykonuje się za jego pomocą oznakowania.

Często wykorzystywany jest do zdobienia opakowań, etykiet, czy wielkoformatowych plakatów reklamowych.

Druk wielkoformatowy to świetne rozwiązanie dla firm, różnych instytucji, czy działalności publicznej.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 15 =