Jak rozpocząć leczenie alkoholizmu? 3 etapy do sukcesu

Leczenie alkoholizmu to żmudny proces, który tak naprawdę trwa i trwa, jednak zdecydowanie warto rozpocząć to na każdym etapie swojego życia, jeśli nadużywanie alkoholu lub uzależnienie od niego wkradnie się w codzienność. Nawet osoby, które alkoholu nadużywają od bardzo wielu lat, mają szansę odmienić swoje życie. Najważniejsze to motywacja oraz wybranie skutecznego sposobu leczenia.

Leczenie alkoholizmu – 3 etapy do sukcesu

Aby odmienić swoje życie i przestać pić, trzeba mieć do tego prawdziwą motywację, oczywiście najlepiej wewnętrzną, oraz regularnie dbać o to, by ta motywacja drastycznie nie spadła. A właśnie tak może stać się po drodze, kiedy człowiek zaczyna napotykać na trudności, z którymi zwykle radził sobie poprzez zapijanie. A zatem motywacja i jej utrzymanie na wysokim poziomie to pierwszy krok do sukcesu. Drugi krok to rozwijanie w sobie umiejętności radzenia sobie inaczej z napięciem, niż poprzez picie alkoholu. To zajmuje czasami długie miesiące, bo człowiek musi zejść z utartych szlaków i przestać korzystać z utartych schematów, tych w działaniu oraz myśleniu. Trzecim krokiem do sukcesu będzie znalezienie odpowiednich ludzi, którzy w tym wszystkim o czym pisano wyżej, zwyczajnie mu pomogą. Mowa tu o terapeucie, dobrym ośrodku odwykowym dla alkoholików, jak również rodzinie oraz innych bliskich osobach.

Zobacz ofertę: Terapia Tu i Teraz - Prywatna klinika leczenia alkoholizmu

Ośrodek odwykowy dla alkoholików

Czasami leczenie alkoholizmu najlepiej jest rozpocząć od wybrania się do zamkniętego ośrodka odwykowego. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które piją bardzo dużo i każdego dnia, a zatem muszą przejść detoks, który w warunkach domowych jest wręcz niebezpieczny. Powinien on odbywać się pod okiem lekarza oraz pozostałej kadry medycznej. W zamkniętym ośrodku odwykowym alkoholik będzie zatem mógł przejść przez ten pierwszy najtrudniejszy etap leczenia. Do ośrodka oczywiście musi przyjść trzeźwy, co często bywa najtrudniejszym zadaniem. Po kilku tygodniach pobytu w ośrodku zamkniętym, kiedy człowiek przynajmniej zaczyna myśleć trzeźwiej, motywacja do utrzymania abstynencji idzie w górę. Zmiana jest naprawdę realna chociaż jeszcze bardzo dużo pracy przed uzależnionym człowiekiem.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + szesnaście =