Kto kształci się w szkołach stylizacji

Dobra szkoła stylizacji kształci osoby, które zajmują się kreowaniem wizerunku gwiazd i celebrytów, czyli osoby pozostające stale w świetle fleszy. Dlatego też możemy mieć mylne wrażenie, że wizażyści i styliści otrzymujących certyfikaty z tego typu szkół stylizacji znają się jedynie na blichtrze i modzie na czerwony dywan.

Nic bardziej mylnego. Powoli zmienia się w naszym kraju zapotrzebowanie na stylistów i już nie tylko gwiazdy ekranu korzystają z ich usług.

Kreacja wizerunku

Okazuje się, że coraz częściej kreacja wizerunku staje się niezwykle ważną kwestią dla biznesmenów, polityków i ogólnie ludzi sukcesu. Niestety, jak cię widzą tak cię piszą. To powiedzenie nie traci na aktualności nawet po upływie kilku dekad. Obecnie ludzie coraz lepiej znają się na modzie. Nie wystarczy założyć garnitur, albo garsonkę by wyglądać profesjonalnie. W zależności od branży w której działamy, obowiązuje inny kod ubierania się i inne wymagania. Nie chodzi też tylko o ubiór, ale również makijaż, fryzurę, dodatki. Wszystkie te elementy składają się na wizerunek osoby, który niezwykle intensywnie oddziałuje na sposób postrzegania nas przez innych. Osoby pracujące w korporacjach czy w polityce nie mają czasu ani często umiejętności kreowania własnego wizerunku.

Na pomoc wzywają więc stylistów, ale tylko tych najlepszych. Nie chodzi o to, by zatrudnić pierwszego lepszego stylistę, który występuje w telewizjach śniadaniowych i komentuje stroje gwiazd. Politycy i biznesmeni zatrudniają tylko najlepszych kreatorów wizerunku, którzy ukończyli renomowane szkoły wizerunku. Potrzebne jest posiadanie odpowiednich certyfikatów, doświadczenia i referencji. Stawiane są im wysokie wymagania, bo i stawka i zakres działań są zupełnie inne, niż w przypadku celebrytów. Dlatego też należy sobie uświadomić, że stylista styliście nierówny. W dobrych, renomowanych szkołach stylizacji przeprowadzane są kursy na najwyższym poziomie, które szkolą prawdziwych profesjonalistów. Zatrudniając takie osoby możemy być pewni, że zadbają oni o nasz wizerunek w najlepszy możliwy sposób.