Łódź – kiedyś i dziś

Polska zmienia się dość dynamicznie. Widać to szczególnie w dużych miastach, które przechodzą aktualnie wielkie modernizacje. Dostosowuje się je do dzisiejszych czasów. Dawne budowle odnawia się, a w ich pobliżu stawia nowe, które jeszcze pięćdziesiąt lat temu można by określić jako futurystyczne.

Miastem, które szczególnie się zmieniło, jest Łódź. Niegdyś miejsce działań wielki manufaktur, a teraz swoista stolica innowacji i nowości. To właśnie tu pierwszy raz połączono dawne budowle z nowoczesnym designem, który dał im nowe życie. Za idealny przykład może posłużyć Manufaktura, która pełni teraz funkcję jednej z galerii handlowych. Surowe, ceglaste mury zestawiono tutaj ze szkłem oraz metalem, które są przecież głównym elementem nowoczesnej architektury. Co równie ważne, nie wygląda to sztucznie czy kiczowato, ponieważ w umiejętny sposób scalono je w całość.

Fabryka Scheiblera Tymienieckiego w Łodzi

Łódź to miasto, które zyskuje coraz większą liczbę mieszkańców. Z tego właśnie powodu, przybywa nowych osiedli mieszkalnych, ale także odnawiane są dawne kamienice. Jeszcze trzydzieści lat temu szpeciły one to rozwijające się miasto, aby teraz stać się jego główną wizytówkę. Widać to szczególnie na takich ulicach jak Kilińskiego oraz Wólczańskiej. Grzechem byłoby też pominięcie ulicy Piotrkowskiej, która jest najdłuższym deptakiem w Polsce. Z tej dość niepozornej ulicy, zrodziło się miejsce, w którym można się napić oraz zjeść. Hotele w Łodzi również się zmieniły. Dostosowały się do panującego w mieście trendu i teraz idealnie komponują się z miastem. Niewątpliwie jako dobry przykład może posłużyć Hotel, który kojarzy każdy, kto przybywa, choć na kilka dni do tego miasta. Rozwój ma też niestety swoje gorsze strony. Hotel w Łodzi, a raczej noc w nim potrafi sporo kosztować, dlatego warto czasem pomyśleć o tym, aby zatrzymać się w jakimś pensjonacie czy hostelu.

Podsumowując, Łódź jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce, w którym nowoczesność komponuje się z dawnym wyglądem aglomeracji.

Brak możliwości komentowania.