Na co należy uważać, wybierając miejsce na wesele

Wybór tego najodpowiedniejszego miejsca na wesele nie należy do zadań najłatwiejszych. To kwestia, która niezwykle często spędza sen z powiek przyszłym nowożeńcom. Pomimo tego, że miejsc, w których można zorganizować swoją zabawę weselną jest tak wiele, to jednak w dalszy ciągu młodym wcale to zadania w żaden sposób nie ułatwia. Bardzo często jest nawet wręcz odwrotnie. 

Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę wybierając salę weselną? Przede wszystkim bardzo ważna jest umowa. Bardzo często niestety w dalszym ciągu spotkać się można z tym, że wiele domów weselnych, choć podpisuje co prawda umowę z przyszłymi nowożeńcami, jednak jest ona dość prowizoryczna i nie reguluje wielu dość istotnych kwestii, przez co często organizatorzy wesela narażeni zostają na dodatkowe, wcale przez nich nigdzie nie przewidziane koszta. Dobra umowa musi obowiązkowo zawierać elementy takie jak:

  • określenie stron umowy,
  • prawa i obowiązki każdej ze stron,
  • wynagrodzenie,
  • rodzaj, czas oraz miejsce organizowanej imprezy,
  • listę usług objętych ceną oraz tych, które związane są z poniesieniem przez nowożeńców dodatkowych kosztów.

Niezwykle ważna jest wielkość sali

Powszechną praktyką stosowaną przez właścicieli domów weselnych jest niejako narzucanie narzeczonym maksymalnej czy minimalnej ilości gości, jaka według nich na sali danej wielkości powinna się znaleźć. Warto jednak podejść do tego z przymrużeniem oka, a przede wszystkim samodzielnie ocenić, czy dana wielkość sali będzie odpowiednia do organizowanego przyjęcia, ilości przybyłych gości oraz wszelkich atrakcji, na jakie potrzebna będzie w czasie trwania zabawy odpowiednia ilość wolnej przestrzeni.

Ważną rolę w czasie całego przyjęcia odgrywają kelnerzy oraz kelnerki. Warto jednak mieć się na baczności, gdyż pewne usługi przez nich wykonywane nie są uwzględniane w cenie opłaty całościowej za zorganizowanie przez salę przyjęcia weselnego. Zdarza się, że okazuje się, iż uzupełnianie kieliszków przez kelnerów jest dodatkowo płatne w zależności od ilości rozlanych butelek.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − czternaście =