Weekend na dolnym śląsku – co warto zwiedzić?

Dolny Śląsk to bez najmniejszego wątpienia jedno z województw położonych na terenie naszego kraju, które ma bardzo bogatą ofertę skierowaną do turystów – zarówno przy wycieczkach indywidualnych, jak i grupowych. Weekend spędzony na Dolnym Śląsku to doskonały pomysł na relaks wśród przepięknej przyrody i ciekawych atrakcji. Choć dwa dni to dosyć mało, to jednak przy dobrej organizacji wyjazdu można w tym czasie zobaczyć największe perełki w okolicy.

Największe atrakcje na Dolnym Śląsku

Podróż po Dolnym Śląsku warto zacząć od Wrocławia, który jest jego stolicą. W centrum informacji turystycznej można znaleźć wiele ciekawych publikacji dotyczących największych atrakcji regionu wraz ze szczegółowymi mapami okolicy. Odwiedzając Wrocław koniecznie trzeba zajrzeć na urokliwy Rynek, któremu w swej okazałości niewiele brakuje do miana najpiękniejszego rynku w kraju.

Kolejną atrakcją, na którą w sposób szczególny warto zwrócić uwagę jest szlak bojowy – w tym miejscu należy zarezerwować czas na odwiedzenie twierdzy Kłodzko oraz twierdzy znajdującej się w Srebrnej Górze. Te dwa obiekty to niesamowita gratka dla miłośników historii. Pasjonaci średniowiecza powinni także koniecznie zwiedzić dwa wyjątkowe obiekty, a mianowicie zamek Czocha i zamek Leśna.

Znajdzie się także coś dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Góry Stołowe zachwycają zarówno wyszukanymi formacjami skalnymi, jak i różnorodnością tras wycieczkowych – frajdę będą tu mieli zarówno początkujący górołaz jak i doświadczeni turyści.

Nocleg w wyjątkowym miejscu

Dolny Śląsk słynie z bardzo rozbudowanej oferty turystycznej – nie brakuje tu hoteli czy pensjonatów. Jednak każdy, kto pragnie znaleźć wyjątkowy nocleg w niebanalnym miejscu powinien zwrócić uwagę na ofertę hotelową zaproponowaną przez Zamek Czocha w Suchej. Wybierając ten obiekt można przenieść się w klimat zamierzchłych czasów. Kolejnym plusem tego miejsca jest jego dogodna lokalizacja oraz fakt, że jest to miejsce przyjazne zwierzętom, więc na weekendowy wyjazd można zabrać ze sobą ukochanego pupila.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + osiemnaście =