Restauracja Pod Baranem – doskonała także dla osób na diecie bezglutenowej

Restauracja w Krakowie dla każdego z nas jest magicznym miejsce. Przychodzimy tu spędzić miłe chwile z rodziną przy obiedzie, świętujemy ważne daty z przyjaciółmi czy też wybieramy się na romantyczną kolację z mężem bądź partnerem. Czasami jednak restauracja nie jest dla nas najlepszym miejscem…

Wyjątkowe diety

Otóż większość restauracji nie uwzględnia indywidualnych diet poszczególnych osób. Warto na chwilę cofnąć się o kilka lat wstecz – jeszcze bowiem do niedawna trudno było znaleźć restauracje z menu wegetariańskim. Dzisiaj zaś, nawet jeśli lokal nie jest stricte wegetariański, to zawsze posiada jakieś dania bezmięsne. To jednak jedna z niewielu diet, które są brane pod uwagę przez właścicieli restauracji… Jak bowiem sprawa wygląda z dietą bezglutenową?

Dieta bezglutenowa

Zacznijmy od tego – kto ją stosuje? Otóż dawniej były to tylko osoby chore na celiakię. Dzisiaj zaś z glutenu świadome rezygnuje albo ogranicza go w diecie coraz to większa liczba osób, u których zdiagnozowano nietolerancję pokarmową na tę substancję. Ponadto wiele osób po prostu lepiej się czuje nie spożywając tyle glutenu, ile zazwyczaj. Czy jednak znajdziemy jedzenie w Krakowie wolne od tej substancji?

Restauracja bezglutenowa w Krakowie

Otóż bezglutenowe restauracje w Krakowie to rzadkość, do tego stopnia nawet, że w zasadzie jest tylko jedna restauracja, która oferuje kartę dań bezglutenowych. Co istotne – nie jest to podrzędna restauracja, o kiepskich potrawach. Wręcz przeciwnie – to wyśmienity lokal z doskonałymi kucharzami i pięknym wystrojem sali.

Restauracja Pod Baranem

Jest to właśnie restauracja Pod Baranem. Wyróżnia ją na pewno to, że posiada doskonałą ofertę dla osób, które wyeliminowały gluten ze swojego pożywienia. Ponadto lokal ten znany jest z pięknych, kameralnych sali – antyczne meble, dzieła sztuki przeniosą nas choć na chwilę do dawnego Krakowa. Ponadto zaletą restauracji są wyśmienite potrawy – polskie, jednak z nutką kuchni europejskiej.

Zdecydowanie warto zawitać do restauracji Pod Baranem!

Brak możliwości komentowania.