Czy wirtualne biuro dla firmy to dobry pomysł?

Na początek warto wyjaśnić, czym tak naprawdę jest wirtualne biuro. Jest to miejsce, które istnieje naprawdę. W takim miejscu możemy zarejestrować firmę, pracownicy firmy odbiorą nasza służbową korespondencję. Dostaniemy skany na maila. Za niewielkie pieniądze będziemy mogli skorzystać z sali konferencyjnej, którą można wynajmować na godziny. Z tego samego wirtualnego biura może korzystać jednocześnie wiele firm.

Dla kogo wirtualne biuro to dobre rozwiązanie?

Wirtualne biuro to bardzo dobre rozwiązanie, gdy nie możemy lub nie chcemy z jakichś powodów rejestrować własnej firmy pod naszym domowym adresem. Z takim problemem spotyka się wiele osób, które pracują jako wolni strzelcy.

To także świetna opcja dla osób, które zazwyczaj przebywają poza biurem czy domem. Na przykład są tak zwanymi „cyfrowymi nomadami”. Te osoby podróżują często po innych kontynentach oraz pracują zdalnie. Możemy też zlecić firmie odbieranie telefonów w imieniu naszej firmy.

Biuro wirtualne może być dobrą opcją dla firm, które mieszczą się w małych miejscowościach i nie stać ich na wynajęcie tradycyjnego biura w dużym mieście. Dzięki temu łatwiej będzie pozyskać potencjalnych klientów, a przy tym nie musimy zatrudniać ani jednego pracownika w nowym miejscu…

Ile będzie nas kosztować wynajęcie wirtualnego biura?

To bardzo złożona kwestia. Cena w dużej mierze zależy od pakietu usług, jaki zamówimy. Liczy się też standard oraz lokalizacja. Biuro w prestiżowej lokalizacji, w centrum dużego miasta będzie kosztowało odpowiednio więcej. Ale mimo to są to niewielkie koszty w porównaniu z kosztami wynajęcia tradycyjnego biura.

Kilka słów podsumowania

Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie, gdy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z własną firmą lub pracujemy jako wolni strzelcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy znacznie ograniczyć comiesięczne koszty, które nie są małe i z roku na rok rosną.

O wirtualnym biurze warto też pomyśleć, gdy mamy już własną firmę i biuro, ale myślimy nad założeniem oddziału w innym mieście.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =