Ile będzie kosztować wysyłka prezentów zakupionych w USA?

Czy zdarza wam się robić zakupy za pośrednictwem sieci? To chyba pytanie nie na miejscu, bo w zasadzie niemal każdy z nas kupuje dziś coś przez Internet i z całą pewnością nadal tak będzie. Nie da się bowiem ukryć, że ta forma robienia zakupów zyskuje na wartości, o czym świadczy choćby coraz to większa liczba sklepów internetowych, także i tych oferujących artykuły spożywcze.

Dziś zakupy przez Internet są przede wszystkim znacznie bezpieczniejsze niż kiedyś, a do tego czas ich realizacji znacząco się skrócił. To wraz z większą wiedzą klienta na ich temat oraz niską ceną poszczególnych produktów sprawia, że są one dla niego bardzo atrakcyjne. Robiąc zakupy, większość za nas wybiera rynek polski. Nic nie stoi jednak przeszkodzie, aby zakupy poszczególnych produktów robić także poza granicami naszego kraju. Szczególnie poleca się tutaj sklepy w Stanach Zjednoczonych, gdzie ceny są naprawdę bardzo atrakcyjne. Dla wielu problem może stanowić wysłanie paczki z USA do Polski. Jak to zrobić i jakie w ogóle mamy możliwości?

Minimum formalności

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że transportu zakupionego towaru nie musimy tutaj przeprowadzać na własną rękę. Wszystko dlatego, że niemal każdy sklep ma podpisaną umowę z dostawcą usług transportowych. Po zakupie wystarczy więc tylko wybrać określoną opcję dostawy i uregulować należność. Wówczas pozostanie nam już tylko czekać na zamówione przez nas paczki z USA. W przypadku firm kurierskich dojdą one w przeciągu kilku dni.

Dwie drogi transportu

Zdarza się jednak, że to sami musimy zorganizować taki transport, co na ogół jest znacznie trudniejsze, choć też nie jest to rzecz nie do zrealizowania i powinien sobie z tym poradzić nawet największy laik w dziedzinie transportu czy logistyki. Wielką pomocą są tutaj strony internetowe poszczególnych przewoźników, które pozwalają nam określić wagę i gabaryty paczki, a także wybierając środek transportu sprawdzić koszty takiej paczki z USA. Drogi transportu są tutaj natomiast dwie. Pierwszą jest oczywiście droga lotnicza, która charakteryzuje się wyższą ceną, ale jednocześnie krótkim czasem realizacji. Przeciwieństwem transportu lotniczego jest transport morski. Tutaj na swój towar poczekać będziemy musieli jednak znacznie dłużej, bo nawet do miesiąca. Co istotne ta forma transportu jest opłacalna przede wszystkim wtedy, kiedy sprowadzić zamierzamy towar o większej masie. Płaci się tu bowiem za kontener, co sprawia, że zamawianie w ten sposób pojedynczych przedmiotów nie ma najmniejszego sensu.