Opalanie bez szkody dla zdrowia

Słońce pozwala nam na zdobycie wspaniałej opalenizny, ale długie przebywanie w jego promieniach może być niebezpieczne, o czym zawsze należy pamiętać.

Właśnie dlatego, gdy wybieramy się na plażę czy spacer w słońcu, powinniśmy kupić odpowiednie kosmetyki, które pozwolą nam na zabezpieczenie naszej skóry – zarówno przed, w trakcie jak i po opalaniu. Krem z filtrem w trakcie opalania to absolutna podstawa, ale ważne jest również, co zastosujemy już po wylegiwaniu się w promieniach słońca. Obecnie na rynku jest wiele kremów i balsamów, które mają za zadanie nawilżenie skóry i utrwalenie opalenizny. Szczególnie to pierwsze jest ważne dla naszego zdrowia, ponieważ skóra nieodpowiednio nawilżona może niedługo później zacząć się łuszczyć. Dlatego właśnie odpowiednio dobrany balsam po opalaniu wydaje się być rozwiązaniem niezbędnym dla każdego, kto lubi piękną brązową opaleniznę. Jednak, żeby być zadowolonym z zakupu, trzeba mądrze wybrać najlepsze dostępne produkty.

Jędrna i młoda skóra

Zadanie, które ma spełnić każdy krem czy balsam po opalaniu jest oczywiste, ale często re kosmetyki są wzbogacane o liczne substancje dodatkowe, które nie tylko mają nawilżyć skórę po opalaniu, ale na przykład ujędrnić ją, dodać jej młodości, zniwelować cellulit. Często również mają właściwości przeciwzmarszczkowe i wyszczuplające, co bez wątpienia powinno przekonać jeszcze więcej osób, że warto stosować odpowiednio dobrane balsamy. Kosmetyki te często mają w składzie wiele witamin, które mają pozytywny wpływ na skórę – odświeżają, wygładzają, ujędrniają. Koniecznie jednak podczas zakupu trzeba znaleźć kosmetyk odpowiedni dla siebie, a te różnią w zależności od wieku i rodzaju skóry.

Pielęgnacja to podstawa

Wiele jest obecnie kosmetyków, które można stosować po opalaniu. Liczne kremy i balsamy zwykle mają podobny skład, ale warto podczas zakupu zagłębić się w ich skład, ponieważ często stosowane są w nich dodatki pochodzenia chemicznego, które wcale nie są niezbędne podczas ochrony skóry po opalaniu. Zdecydowanie lepiej wybrać produkty oparte na naturalnych składnikach – wyciągach z roślin i owoców, które często mają dużo lepsze właściwości, niż składniki wytwarzane sztucznie. Koniecznie więc należy zwracać uwagę, czy w składzie jest na przykład wyciąg z alg morskich czy ekstrakt z awokado. Badania dowodzą, że to właśnie takie składniki balsamów po opalaniu zapewniają najlepszą ochronę i najbardziej kompleksową ochronę skóry, niwelują zaczerwienienia i doskonale nawilżają.