Ile za złomowanie auta w 2021?

Na tak zwanym auto szrocie można nie tylko zakupić używane części, ale przede wszystkim zezłomować auto. W poniższym tekście odpowiemy na pytanie: ile za złomowanie auta w 2021 roku? Czy wciąż jest to opłacalne?

Czym jest złomowanie auta?

Trzeba mieć na uwadze, że nie istnieje jeden uniwersalny cennik, który precyzyjnie określi ile można zyskać na złomowaniu. Przed kasacją auta trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie parametry, a następnie można przystąpić do przeprowadzenia wyceny. Duży wpływ na cenę złomowania pojazdu ma aktualny stan techniczny auta. Samochody, które są w pełni sprawne lub lekko uszkodzone, z pewnością będą warte więcej niż modele, które są po poważnych wypadkach. Istotna jest też marka, model oraz rocznik samochodu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nowsze pojazdy są na auto szrocie warte zdecydowanie więcej. Masa samochodu jest brana pod uwagę, jeżeli zniszczenia pojazdu są poważne. Stacje, które zajmują się kasacją i demontażem odejmują około 200 kg od wyniku na wadze, ponieważ są to części wyprodukowane z materiałów sztucznych, które nie nadają się do złomowania. Należy mieć na uwadze, że indywidualna stawka za kilogram obowiązuje praktycznie na każdym złomowisku.

Czy opłaca się złomować pojazdy w 2021 roku?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: ile za auto na złomie w 2021 roku? Wszystkie części zamienne w pojazdach są dokładnie analizowane przez stacje demontażu. Wśród fanów motoryzacji dużym uznaniem cieszą się części samochodowe z drugiej ręki. Wymiana takich elementów jak skrzynia biegów, klocki hamulcowe lub wahacze pozwala zaoszczędzić w ten sposób masę pieniędzy. Trzeba też pamiętać, że ludzie chętniej wybierają części oryginalne niż słabej jakości zamienniki. Funkcjonalność samochodu zwiększają także opony oraz alufelgi, dlatego ich stan również powinien być dobry przed oddaniem auta do kasacji. Rodzaj samochodu też jest czynnikiem branym pod uwagę podczas wyceny. Najbardziej opłacalne jest złomowanie pojazdów dostawczych, ponieważ stawki są nawet dwa razy większe niż w przypadku aut osobowych. Na każdym złomie zasady są jednak inne, dlatego warto jest się skontaktować z właścicielem złomowiska i zapytać o wszystkie szczegóły.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 9 =