Jak wybrać auto szrot?

Złomowanie samochodu to czasami konieczność. Dotyczy to przede wszystkim aut całkowicie zniszczonych w wypadkach, ale również samochodów, których naprawa, a nawet sprzedaż jest już zupełnie nieopłacalna. Złomując samochód można w pewnej mierze liczyć nawet na niewielki zarobek, który rekompensuje chociażby koszty transportu złomowanego auta do punktu, w którym będzie ono zezłomowane.

Wybieranie auto szrotu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając auto szrot warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na jego legalność. Stacja demontażu pojazdów powinna mieć specjalne upoważnienie od Marszałka Województwa, które daje możliwość legalnego złomowania aut i innego rodzaju pojazdów. Legalność stacji, w której złomuje się samochód jest istotna szczególnie z powodu konieczności załatwienia dodatkowych formalności. Oddanie auta na złom to nie wszystko. Należy jeszcze je wyrejestrować, a tu niezbędne okaże się zaświadczenie o zezłomowaniu uzyskane z legalnie działającej firmy. Innymi formalnościami, jak na przykład unieważnienie tablic rejestracyjnych zajmuje się firma zajmująca się recyklingiem.

Sprzedaż auta na złom

Oddając samochód na złom można czasami liczyć również na niewielki zysk. Wysokość tego zysku jest najczęściej zależna od stanu, w jakim jest złomowane auto. Jeżeli jest w bardzo kiepskim stanie i nie ma w nim zbyt wielu części, które można wykorzystać powtórnie – uzyskuje się najczęściej cenę za wagę złomu stalowego. Jeżeli auto jest w lepszym stanie, a właściciel nie zdecydował się na demontaż znajdujących się w nim części, jak na przykład działający silnik, czy niektóre elementy karoserii – cena uzyskana za jego złomowanie może być odpowiednio wyższa. Przed zezłomowaniem samochodu warto zorientować się w sytuacji na lokalnym tynku i wybrać najbardziej korzystną opcję.

Oferta: Złomowanie pojazdów - mamAuto.pl 

Złomowanie aut a środowisko naturalne

Złomowanie auta wiąże się z powtórnym wykorzystaniem jego elementów albo surowców, z których zostały wykonane. W znacznej mierze przyczynia się więc do zmniejszenia wydobycia niektórych metali, a co za tym idzie ma pozytywny wpływ na środowisko. Decydując się na zezłomowanie auta warto zainteresować się również kwestią tego, w jakim stopniu poszczególne jego elementy poddane będą recyklingowi.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 4 =