Koszulka z marketu czy indywidualny projekt nadruku

Kryzys – to właśnie on sprawia, że ludzie niechętnie dokonują zakupów wysokojakościowej odzieży od znanych i drogich projektantów. Niestabilna sytuacja gospodarcza jest przyczyną niepewnej pozycji zawodowej wielu osób, które za wszelką cenę chcą się zabezpieczyć finansowo.

Czy to jednak oznacza, że możemy kupować odzież tylko w marketach? A może znamy jakieś inne, alternatywne rozwiązania, dzięki którym nasz domowy budżet nie zostanie mocno nadszarpnięty? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i podzielić się z Wami wnioskami, jakie udało nam się wyciągnąć.

Odzież z marketu i jej oblicza

Dziś wiele supermarketów, a także lokalnych sklepów odzieżowych posiada w swojej ofercie produkty, które niespecjalnie spełniają nasze oczekiwania dotyczące zarówno estetyki, jak i ogólnej jakości tkanin. Faktem jest, że takie ciuchy są łatwo dostępne i mogą sobie pozwolić na nie niemalże wszyscy. Gdzie więc tkwi problem? Ano, z całą pewnością w tym, że próżno wśród takich sklepowych kolekcji szukać swojej własnej, niepowtarzalnej perełki modowej. Większe pole manewru dają nam tutaj coraz popularniejsze w ostatnim czasie Second Handy, ale i do nich wciąż jesteśmy sceptycznie nastawieni.

Mamy lepsze wyjście! Odzież z własnym nadrukiem

Moda na nie zapoczątkowana została już kilka dekad temu. Na początku za ich sprawą toczono pewne batalie na tle społeczno-politycznym. Później, wraz z upływającym czasem, koszulki te zaczęły przybierać zupełnie inną formę. Obecnie dzięki koszulkom z indywidualnym nadrukiem mamy szansę na wyrażenie swoich potrzeb, światopoglądu oraz indywidualnego gustu.

Warto w tym miejscu również nadmienić, że projektowanie takiej odzieży wbrew pozorom nie musi być w żaden sposób skomplikowana. Z pomocą przychodzą nam tutaj sklepy e-commerce, które na swoich witrynach udostępniają intuicyjnie działające kreatory. Te proste aplikacje krok po kroku przeprowadzają nas przez cały proces projektowania począwszy od wyboru rodzaju odzieży (koszulka, bluza, czapka spodnie), poprzez wybór i lokalizację wzoru graficznego, aż po kolorystykę i metodę nanoszenia nadruku.

Jakie są najpopularniejsze?

Z całą pewnością przy niewielkim nakładzie seryjnym nikt nie zaproponuje nam druku nanoszonego metodą sitodruku, ponieważ byłoby to zbyt kosztowne zarówno dla kupującego, jak i dla producenta. Zważywszy na popularność nowoczesnych technologii w większości przypadków będziemy mieć do czynienia z nadrukiem wykonywanym przy użyciu druku cyfrowego, co jest dość kosztowne lub termotransferu. Drobne elementy mogą być wykonane metodą Flock. Wówczas będą one zamszowe, co tylko wzmocni ich atrakcyjną prezencję.

Gdzie więc kupować?

Niestety, nie da się stworzyć całej garderoby sięgając do sklepów internetowych, gdzie możemy samodzielnie stworzyć ubrania. Takie zakupy zwykle są bardzo jednostkowe. Przypominamy również o jakości taniej odzieży, która z pewnością nie posłuży nam przez długie lata. Czy więc unikać marketów? W miarę możliwości jak najbardziej tak. Czasami większy wydatek jest znacznie bardziej opłacalny i mowa tutaj o dobrej jakości sklepach.

Jeden komentarz

Komentarze nie są dowolone, jednak trackbacki i pingbacki są dozwolone we wpisie: